Versace Christmas Collection- ogłoszenie wyników konkursu

W wigilię Trzech Króli kończymy naszą świąteczną zabawę z dekoracyjnymi talerzami z kolekcji Versace. Mieliśmy bardzo trudny wybór, ponieważ zaskoczyła nas ilość komentarzy pod każdą prezentacją. Wszystkie opisy były na bardzo wysokim poziomie, pojawiały się zabawne anegdoty, wspomnienia z dzieciństwa, ale również krytyczne recenzje i merytoryczne interpretacje. Jesteśmy zdumieni tak dużym odzewem i ciężko było nam wybrać jedną osobę, która otrzyma nagrodę, dlatego postanowiliśmy nagrodzić aż trzy opinie!

silent
Komentarze Ewy pojawiały się pod każdą prezentacją świątecznej kolekcji Versace. Ciekawe spostrzeżenia, trafne uwagi, odniesienie do kultury całego świata, krytyczne podejście oraz doza humoru sprawiły, że z każdym kolejnym tygodniem niecierpliwie czekaliśmy na Pani komentarz. Za ciekawe odniesienia do świata sztuki i nauki oraz wysmakowany dowcip postanowiliśmy przyznać Pani talerz Silent Night z 1999 roku.

(…) A Infinite Dream podoba mi się szalenie. I tytularnie, choć dziś tłumaczyłam maturzystom, że rację miał Car Alesander mówiący: „Żadnych marzeń”, tudzież – co w sytuacji maturalnej jest adekwatniejsze – „porzućcie marzenia”. A oni wyglądali jak ten talerz. Nieskończenie marząc o tych 98% ze wszystkiego. Młodość!!!(…)

 chariot

Wpisy Ewy Krawaczyńskiej wywarły na nas również duże wrażenie. Pod każdym zestawieniem naszych dekoracyjnych talerzy Versace pojawiał się komentarz od Pani- zawsze starannie dopracowany, poetycki, obfity w porównania i ciekawymi odniesieniami. Dlatego nie mogliśmy nie przyznać Pani nagrody za zaangażowanie i staranność. Mamy nadzieję, że ucieszy Panią Christmas Chariot z 2007 roku.

(…) A moim ulubionym obiektem westchnień jest Infinite Dream – tak jak w wolnym tłumaczeniu – moje niespełnione, niedokończone marzenie … Połączenie nowoczesności, z tym co przeminęło. Blask iskier zimnych ogni, skrzących się jak płatki śniegu na parapetach czy udekorowane mrozem szyby okien przez które widać błękitny lazur odchodzącego dnia przechodzący w gęstą ultra marynę świątecznej nocy. A nad tym wszystkim króluje muza Gianni’ego – Meduza – ona jedna i jedyna władczyni Jego umysłu i geniuszu (…)

Na koniec postanowiliśmy nagrodzić również komentarz Zbigniewa Ćwika. Nie tylko za ciekawą opowieść opisaną przez Pana wokół jednego z talerzy i za odniesienia do historii biblijnej, ale również za spostrzegawczość. Dlatego chcemy Pana nagrodzić pięknym Christmas Chariot z 2007 roku.

Talerz „It’s Christmas” (…) to otwarta brama, przez którą do naszego świata wjeżdżają Trzej Królowie w całej swojej glorii. Królowie (czy też Mędrcy) są poważni i pełni dostojeństwa, a piękne kolory i wymyślne ornamenty ich strojów odcinają się od zielonych pól, które przemierzają. Klimat ziem, przez które przechodzą jest o wiele łaskawszy niż nasza zaśnieżona Północ i nadaje im innego, ale też świątecznego uroku. Królowie, mimo całego swojego bogactwa i potęgi, idą do Zbawiciela pieszo, żeby złożyć mu należyty hołd, z wyjątkiem najstarszego z nich, w wysokim turbanie, któremu wiek już nie pozwala na długie wędrówki.(…)

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za tak wiele ciekawych komentarzy. Nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkich opisów! Osoby nagrodzone prosimy o kontakt mailowy z nami kontakt@rosenthal.pl

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i mediów społecznościowych, gdzie zawsze odnajdziecie aktualne informacje i ciekawostki na temat pięknej porcelany!

kompozycja

3 Comments on “Versace Christmas Collection- ogłoszenie wyników konkursu

  1. Dziękuję serdecznie !!! Bardzo bardzo serdecznie !!! Nie sądziłam że moje bajkowe czasem, postrzeganie świata przypadnie Państwu do gustu 🙂
    Pozdrawiam serdecznie prowadzących blog oraz wszystkich uczestników i pasjonatów porcelany.
    :* :* :*

  2. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za wspaniałą zabawę 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: