Maison & Objet – trendy na 2018 rok

mo3

Wraz z początkiem roku rozpoczynają się również europejskie targi wzornictwa, na których swoje nowości prezentują uznane firmy z branży. Maison&Objet odbywają się dwa razy w ciągu roku i są jednymi z największych targów tego typu w Europie, przyciągając za każdym razem do podparyskiej miejscowości tłumy miłośników designu z całego świata. Nowe trendy we wzornictwie mogliśmy obserwować od 19 do 23 stycznia, a do Villepinte następnym razem zawitamy jesienią.

 

Na największych europejskich targach nie mogło zabraknąć wiodącej manufaktury porcelany, jaką jest niewątpliwie Furstenberg. Wśród swoich nowości niemiecka manufaktura zaprezentowała nowy wzór uwielbianego przez wszystkich zajączka. Ten uroczy zwierzak z białego złota podbijał serca zwiedzających targi w Paryżu i na pewno znajdzie wielu zwolenników również w Polsce.

 

Jednym z najciekawszych stoisk targowych mógł się pochwalić Toms. Manufaktura wyróżniała się niemalże wszystkim – bogactwo wzorów, feeria barw, surrealistyczne postacie, eklektyzm w czystej postaci. Ogromnym zaskoczeniem była rezygnacja z typowych dla artysty złoceń i zastąpienia srebrną oprawą.

 

Najbardziej eleganckie i wyszukane obiekty zaprezentowała marka L’Objet – znana ze swych szlachetnych, wyrafinowanych przedmiotów, a niekiedy wręcz biżuteryjnych. Dodatki dekorowane 24-karatowym złotem są obiektem pożądania wszystkich miłośników wzornictwa, którzy oprócz ciekawej formy, cenią sobie również precyzję wykonania i wysoką jakość materiałów.

 

mo1

Na targach mogliśmy zobaczyć propozycje na ten rok marek oferujących meble, sztukę użytkową, porcelanę, dodatki i dekoracje. Styczniowe Maison&Objet 2018 były niezwykle inspirujące. A jak Wam podobają się nowości przedstawione przez liderów wzornictwa?

 

Zdjęcia: Anne-Emmanuelle Thion Photographe, Maison&Objet.

Leave a Reply

%d bloggers like this: