Donatella Versace i jej wizja

Minął zaledwie miesiąc od premiery serialu z Penelope Cruz i Ricky Martinem opowiadający o tragicznych wydarzeniach w Miami, w tle z wielką modą, ale także wnętrzami “w stylu Versace”, dlatego dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć projekty Donatelli Versace, która długo pozostawała w cieniu brata.

jennifer lopez
Rzadko wspomina się  tym, że to właśnie ona po latach kryzysu udźwignęła ciężar prowadzenia firmy.

Rosenthal Versace - Arabeska 2

O jej aspiracjach i ambicjach świadczy ewolucja stylu. Zarówno Atelier Versace, jak i Rosenthal posiadają w swoich archiwach oryginalne projekty autorstwa Gianniego, ale motywy kwiatowe pojawiły się za sprawą Donatelli. Również wcześniej używane motywy, jak liście akantu, zyskały wdzięku, delikatności i nuty kobiecości.
WildFlora
Najbardziej znaną kolekcją stworzoną przez Donatellę jest “Jungle”. Motyw na porcelanę został przeniesiony z jedwabnej tkaniny sukni, w której Jennifer Lopez odbierała nagrodę Grammy. Porcelana z tą dekoracją produkowana była jedynie przez 3 lata. Inną bardzo “modową” kolekcją jest “Vanitas” – powierzchnia matowej porcelany d złudzenia przypomina skórę, a ręcznie złocone ćwieki na wazonach są identyczne jak mosiężne ćwieki na torebkach.
vanitass
Do świata porcelany ze świata mody Donatella przechwyciła coś jeszcze – charakterystyczne tempo, kiedy wszystko dzieje się pod presją czasu, a nowe kolekcje powstają dwa razy w ciągu roku. Gdy przejęła zarządzanie rodzinną firmą, również w “kulturze stołu” nowości zaczęły pojawiać się znacznie częściej niż dawniej.

pantera

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: