Kartell – smart design for smart people

Jednym z najbardziej obleganych stoisk targowych była ekspozycja Kartella. Silnym akcentem w dniu otwarcia targów było party, które jak co roku odbyło się w siedzibie przy Via Turati, jak zawsze gromadzące projektantów i tłumy wielbicieli “fantastycznego plastiku”.


Przy okazji – tegoroczne  targi pokazują z jaką konsekwencją Kartell odchodzi od obowiązującej dotychczas koncepcji produkcji mebli wyłącznie z tworzyw sztucznych.

Patricia
Przed laty wyłom ustanowiła Patricia Urquiola wprowadzając do kolekcji sofę i fotele pokryte tkaninami przez siebie projektowanymi, następny krok uczynił Lenny Kravitz prezentując spektakularne krzesła/fotele pokryte sztucznym futrem lub skórzaną plecionką w stylu Bottega Veneta.

Lenny
W tym roku “kropkę nad i” Kartell postawił wiążąc się z angielską projektantką JJ Martin, która w Mediolanie pojawiła się w sukience z takiej samej tkaniny, jaką pokryte są meble. Współpraca z JJ Martin przypieczętowała związek włoskiego producenta mebli ze światem mody.

Obecność JJ Martin na stoisku była doskonałym zabiegiem marketingowym, tym bardziej, ze jest ona osobą niezwykle komunikatywną, chętnie dzielącą się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Leave a Reply

%d bloggers like this: