Jak nie zepsuć Rosenthala? – warsztaty z malowania na porcelanie na Meetblogin

DSC04304-1

Ostatni majowy weekend spędziliśmy w Łodzi, ale nie tylko Szymon Brodziak przyciągnął nas do tego miasta. W tym czasie trwało również Meetblogin w ramach Łódź Design Festival. Ideą Meetblogin jest zrzeszanie twórców internetowych, którzy w sieci tworzą treści związane z wzornictwem oraz wnętrzami. Inicjatorką spotkania jest Ula Michalak, która na co dzień prowadzi interiorsdesignblog.

DSC04442-1

Na niedzielny poranek przygotowaliśmy warsztaty z malowania na porcelanie. Trudna sztuka ręcznego nakładania dekoracji została nieco wyparta przez nowoczesne technologie, jednak coraz częściej powraca się do tradycyjnych technik, dzięki którym powstają oryginalne i niepowtarzalne wzory. Wybraliśmy aniołki w różnych formach z białej porcelany biskwitowej, która doskonale nadaje się do zdobienia.

DSC04331-1

Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni i równocześnie… przerażeni. Jak można malować porcelanę, czy nie zepsują uroczych aniołków w czystej bieli kolorowymi farbami? To tylko niektóre z pytań padających na początku. W końcu każdy ochoczo zabrał się za dekorowanie własnego aniołka i po kilkunastu minutach byliśmy już przekonani, że powstaną same niepowtarzalne wzory.

 

Obawy były nieuzasadnione, ponieważ każdy poradził sobie z tym zadaniem doskonale. Powstało kilkadziesiąt tak różnych i oryginalnych dekoracji, że sami byliśmy w szoku talentu i kreatywności uczestników. Doskonała zabawa, poznanie materiału jakim jest porcelana biskwitowa i pobudzenie kreatywności to cele, które udało nam się spełnić podczas warsztatów. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu!

 

DSC04480-1

 

Opracowała Maja Sypniewska

Zdjęcia Marcin Walczak

One Comment on “Jak nie zepsuć Rosenthala? – warsztaty z malowania na porcelanie na Meetblogin

  1. Witam,

    czy w najbliższym czasie będą organizowane podobne warsztaty w Łodzi lub Warszawie?

    pozdrawiam serdecznie,

Leave a Reply

%d bloggers like this: