25 lat Rosenthal meets Versace!

Na początku lat 90. rodzeństwo Versace zdecydowało się stworzyć dla manufaktury Rosenthal efektowne dekoracje designerskich upominków. Zaczęło się niewinnie, od kilku drobiazgów, które wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podjęto decyzję o kontynuowaniu projektu i wprowadzeniu do sprzedaży autorskiej kolekcji sygnowanej nazwiskiem mediolańskiego króla mody.

DSC04897-181
W tym roku mija już 25 lat nietypowej współpracy między niemiecką manufakturą a włoskim domem mody. Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą wystawę, która prezentuje owoc synergii dwóch silnych osobowości i różnych tradycji.


Przez cały weekend wnętrza zabytkowego Dworu w Podstolicach były wypełnione dekoracyjną, barokową porcelaną, choć nie zabrakło również przykładów z innych dziedzin twórczości Versace. Dopełnieniem wystawy były elementy wystroju wnętrz oraz męskiej i damskiej garderoby. Zwiedzający mogli podziwiać unikatowe wzory kolekcji Versace Vintage oraz najnowszy projekt domu mody Versace – Scala Palazzo.


Dużą część ekspozycji stanowiła prezentacja 25 różnych dekoracji na porcelanie, powstałych podczas całego okresu współpracy. Z okazji jubileuszu Rosenthal postanowił stworzyć kolekcjonerską limitowaną edycję porcelanowych zestawów złożoną z 25 wyjątkowych wzorów.


Na uroczystym otwarciu w piątkowy wieczór nie zabrakło licznych atrakcji. Goście między innymi mieli okazję podziwiać pokaz “body painting”,oparty na wzorze kolekcji “Jungle” autorstwa Donatelli Versace.


Sprawdziliśmy również wiedzę zwiedzających na temat włoskiego domu mody – odpowiedzi były bezbłędne! Wieczór umilił nam występ duetu wiolonczelistek oraz koncert p. Anny Kareńskiej i p.Teresy Tutinas.


Mamy nadzieję, że miniony piątek długo pozostanie w pamięci osób, które miały okazję razem z nami świętować jubileusz współpracy Versace i Rosenthal!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: