Lolita Lempicka

Fascynacja modą ujawniła się w jej przypadku bardzo wcześnie. Już jako 6-latka szyła sukienki dla swej Barbie, a jako nastolatka samodzielnie projektowała swoje stroje. Mając 17 lat rozpoczęła studia, by już wkrótce otworzyć swój pierwszy autorski butik w Marais – artystycznej dzielnicy francuskiej stolicy.

LOLITA_LEMPICKA
Po paryskim sukcesie zdobyła silną pozycję w Tokyo, a jej słabość do japońskich marek nie wygasła, bo Lolita Lempicka nadal współpracuje z Nissanem i Samsungiem.
W USA o jej interesy dba najstarsza córka – Elisa Melodie, natomiast młodsze córki – bliźniaczki Lauren Leslie i Paulina Leonor pracują razem z Lolitą w Paryżu, prowadząc klasyczny biznes rodzinny.

Lolita perfume
20 lat temu na rynek trafiły  jej pierwsze perfumy w charakterystycznych flakonach o kształcie jabłka. Już wkrótce, bo w 2002 roku, za zasługi dla francuskiej kultury otrzymała prestiżowy tytuł “Kawalera Legii Honorowej”.

lolita-lempicka-edp
Zaledwie przed kilkoma tygodniami ta utalentowana projektantka stworzyła intrygującą kompozycję zapachową dla Maison Berger Paris, będąc równocześnie autorką szklanej lampy zapachowej, która do złudzenia przypomina flakon z jej słynnymi perfumami.
lbp1
Lolita Lempicka jest czarującą osobą, delikatną i subtelną, co zdarza się rzadko w drapieżnym świecie mody. Pytana o pokrewieństwo z Tamarą Łempicką odpowiada, że inspirowali ją zawsze Modigliani, Picasso i francuski poeta Jean Cocteau, a swój pseudonim artystyczny przyjęła z powodu fascynacji twórczością polskiej malarki.

Leave a Reply

%d bloggers like this: