Poduszki inne niż wszystkie

Pojawienie się pierwszych poduszek w salonach z porcelaną Rosenthal nie było przed laty wielkim zaskoczeniem. Sygnowane nazwiskiem Versace stanowiły element kolekcji projektowanych przez „króla mody włoskiej”, który tworzył także wzory dla porcelany, mebli, szkła, lamp oraz tekstyliów – w tym i dekoracyjnych poduszek.

Kolejny krok związany z poszerzeniem oferty salonów porcelany stanowiły poduszki inspirowane twórczością Pablo Picasso. Motywy znane z jego prac stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, doskonale komponując się choćby z pełnymi koloru produktami Kartell. Duet tworzony z włoskim gigantem w dziedzinie meblarstwa cieszy się wielkim powodzeniem.
jules
Na paryskich targach Maison&Objet furorę robiło holenderskie stoisko prezentujące oszałamiający wybór żakardowych poduch tkanych z wełny, lnu i bawełny. Na rynku artykułów dekoracyjnych pojawiły się one stosunkowo niedawno, ale dostępne są już w ponad 60 krajach.

Pochodzą z najlepszych belgijskich i holenderskich tkalni, gdzie wciąż żywe są tradycje klasycznych gobelinów. Kluczem do sukcesu jest też zapewne niesłychanie szeroki wybór motywów. Kolekcja przez lata rozbudowywana była o kolejne wzory i modele, dzięki czemu obejmuje dzisiaj ponad 1000 różnych motywów, z których wiele nawiązuje też do dekoracji stosowanych na porcelanie.
fsHome
Nowością tegorocznych targów Maison&Objet były, wpisujące się w aktualne trendy, poduszki z motywami etnicznymi, m.in. portretami ludów Afryki Zachodniej.
ethnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: