Maison et Objet 2019 – nowe trendy we wzornictwie

Targi Maison et Objet po raz kolejny zgromadziły w jednym miejscu miłośników designu z całego świata. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych uznane marki zajmujące się wzornictwem prezentowały swoje nowości. Jak co roku producenci stanęli na wysokości zadania – niektóre stoiska były same w sobie prawdziwymi dziełami sztuki!
objet_2
Dało się zauważyć, że nadchodzący rok upłynie nam pod znakiem Living Coral (kolor roku według Pantone zaobserwowaliśmy nie tylko w produktach, ale także w aranżacjach przestrzeni wystawowej). Silnym trendem były też kamienie – marmur oraz lastryko, a mocno utrzymuje się również motyw „dżungli”.

Surrealistyczny świat L’Objet

 


Amerykańska marka L’Objet na tegorocznych targach zaprezentowała zupełnie nową kolekcję. Co roku widać jak firma się rozwija i jak różne czerpie inspiracje. Tym razem postawiono na surrealizm, ale również egzotyczną roślinność. Zaskoczeniem było, że po raz pierwszy Elad Yifrach nie stworzył kolekcji od początku do końca sam, ale do współpracy zaprosił również innych artystów.

Hołd dla Bauhausu

 


W tym roku obchodzimy 100-lecie Bauhusu, a to niezwykłe wydarzenie nie mogło przejść bez echa na Maison et Objet. Wielu producentów zaprezentowało nowe produkty zainspirowane tym stylem. Odniesienia do Bauhausu zauważyliśmy między innymi w najnowszej kolekcji marki Alessi.

Sebastian Herkner najlepszym projektantem

 


Ogromnym wydarzeniem było uznanie Sebastiana Herknera najlepszym projektantem roku. Herkner współpracuje między innymi z marką Rosenthal – jednym z jego projektów jest kultowy wazon Falda.

 

 

4 Comments on “Maison et Objet 2019 – nowe trendy we wzornictwie

  1. Bardzo interesujący jest powrót Bauhausu. Piękne, proste formy zawsze mnie urzekają. Najbardziej lubię orginalne, stare projekty, ale nawet jako współczesna inspiracja Bauhaus zawsze bardzo mi się podoba.

    • To byl rownież bardzo interesujący okres dla manufaktury Rosenthal. Prof. W. Gropius współpracował z Ph. Rosenthalem projektując dla niego budynki fabryczne, a na jego osobistę prośbę zapropojektował również serwis porcelanowy, choć nigdy przedtem nie zajmował się projektowaniem porcelany.
      W tym roku obchodzić będziemy 100-lecie Bauhausu i do tego tematu powrocimy jeszcze nie jeden raz. Bardzo dziękuję za wpis. Pozdrowienia. Kareński

      • O! To fantastyczne, czekam na więcej wpisów w tej tematyce.

Leave a Reply

%d bloggers like this: