Sztuka pięknego pakowania

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami i chociaż z pozoru “nie ocenia się książki po okładce” to na pewno chętniej sięgniemy po tę, która przyciągnie nasz wzrok i wzbudzi zachwyt. Nic dziwnego, że lubimy również rozpieszczać nasz wzrok na samym początku podejmując decyzje zakupowe. Oczywiście piękna powłoka nie gwarantuje nam równie interesującego wnętrza, mimo to opakowanie powinno być równie starannie wykonane, co sam produkt i stanowić jego wizytówkę.

wygrana_praca

Z miłości do zewnętrznego piękna zrodził się konkurs ART OF PACKAGING, który promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowań. Od lat marka Rosenthal jest Mecenasem Kulturalnym tego wydarzenia. Podczas tegorocznej uroczystej gali w poznańskiej Sali Ziemi postanowiliśmy wyróżnić za innowacyjność projekt MAORI autorstwa Macieja Jandera.
FOTOBUENO
Sami również zwracamy dużą uwagę na opakowania, które tworzą niepowtarzalny klimat naszych przedmiotów. Luksusowa świeca w porcelanowym puzderku z wizerunkiem Liny Cavaliery musi posiadać równie atrakcyjne opakowanie. Kartonowe ozdobne pudełeczko wysokiej jakości, mocny kolor i intrygujący wzór dziurki od klucza to charakterystyczne cechy, po których od razu rozpoznamy świece zapachowe Piero Fornasettiego.
Fornasetti Profumi
Opakowanie przedmiotu musi być na tyle ładne, aby od razu móc je wręczyć w prezencie. Starannością wykonania eleganckich pudełeczek wyróżnia się marka L’Objet. Dzięki niezwykłym detalom od razu rozpoznajemy z jakim produktem mamy do czynienia.

Czasami mniej znaczy więcej – kiedy chcemy podkreślić wyjątkowość przedmiotu znajdującego się wewnątrz warto kierować się tą zasadą. Przykładem mogą być eleganckie opakowania upominkowe marki Rosenthal.
tradycjapg
Czarne pudełko z nadrukowanym logo nie odwraca uwagi od produktu, ale równocześnie stanowi gotowe opakowanie prezentowe. Najbardziej cenne propozycje pochodzące z serii Rosenthal Tradition dodatkowo posiadają aksamitny woreczek, który między innymi podkreśla wyjątkowość tych historycznych przedmiotów. Producenci udowadniają, że nie zawsze opakowanie musi być wykonane z papieru.
dali_warhol
Unikatowe produkty sławnych artystów – np. porcelanową szopkę bożonarodzeniowa autorstwa Warhola czy ozdobną płytę Salvadora Dali – otrzymamy w drewnianej skrzynce. Taki zabieg zastosowano z premedytacją, ponieważ akcent został położony na sam przedmiot wysokiej jakości artystycznej, a opakowanie pozostało stosunkowo proste, bez zbędnych ozdobników ale skutecznie zabezpieczające kruchą porcelanową zawartość.

Leave a Reply

%d bloggers like this: