„Rosenthal w Polsce” – książka dla miłośników porcelany i nie tylko

Mało kto z nas pamięta, co dokładnie działo się trzydzieści lat temu. Niewielu z nas potrafi sobie przypomnieć spotkanie, podróż, rozmowę sprzed dekad. Są jednak takie chwile, myśli i zdarzenia, które na zawsze utkwiły w naszej pamięci. Z takich ważnych, często przełomowych momentów składa się książka opisująca 30 lat historii Rosenthal Polsce, która już wkrótce ujrzy światło dzienne! Urodziny, rocznice, jubileusze zwykle skłaniają do refleksji, bywają pretekstem do stworzenia bilansu zysków i strat, do sentymentalnego spojrzenia w przeszłość.  Trzydziestolecie Rosenthal w Polsce postanowiliśmy uczcić wydając książkę, która opowie o tym, jak pasja przerodziła się w sposób na życie.
foto_1
Pierwotnie powstała koncepcja stworzenia bogato ilustrowanego albumu, jednak szybko okazało się, że jest naprawdę wiele historii, które wymagają komentarza szerszego niż opis pod zdjęciem. Projektanci, artyści i ich dzieła, wystawy, niezwykłe spotkania, kolekcje – tylu ludzi, tak wiele wspomnień i wydarzeń, które z perspektywy czasu wydają się kluczowe i tworzą trzydziestoletnią historię marki Rosenthal w Polsce.  Z dnia na dzień przybywało więc tekstów, a książka zwiększała swoją objętość.  Całości dopełniły piękne fotografie i historyczne logotypy bawarskiej manufaktury .
foto_3
W ten sposób powstała subiektywna historia opisująca trzydzieści lat obecności porcelany Rosenthal w Polsce. Historia wypełniona anegdotami i wspomnieniami, która zaczęła się zupełnie niepozornie, podczas spaceru po gdańskiej starówce…
foto_2

3 Comments on “„Rosenthal w Polsce” – książka dla miłośników porcelany i nie tylko

  1. Gratuluję jubileuszowej publikacji! To fantastyczny pomysł. Z wielką przyjemnością przeczytam. Czy książka będzie w sprzedaży w księgarniach, czy będzie można ją kupić w salonach Rosenthala?
    Pozdrawiam serdecznie.

Leave a Reply

%d bloggers like this: