W świecie Sachy Walckhoffa

Związek między światem mody, a architekturą wnętrz i projektowaniem przedmiotów dekoracyjnych jest dość bliski. W obu dziedzinach to kreatorzy wyznaczają trendy, które wkraczają potem do naszych domów i goszczą w naszych garderobach. Często zdarza się też, że oba światy przenikają się, bo kreatywni designerzy, chcąc nieustannie się rozwijać, próbują swoich sił na różnych płaszczyznach. Praca z nowym, nieznanym dotąd materiałem może stanowić dla nich nie lada wyzwanie, ale zawsze otwiera nowe horyzonty.


Niezwykle szerokie spectrum działania zaprezentowała Particia Urquiola, współpracując między innymi z włoskim Kartellem, słynną marką Alessi i tworząc kultową już serię porcelany „Landscape” dla Rosenthal.
Sacha Walckhoff, fot. Neil Bicknell
Śladami hiszpańskiej projektantki podążył Sacha Walckhoff, który niedawno nawiązał współpracę z bawarską manufakturą i już wkrótce będziemy mogli podziwiać efekty tego wyjątkowego spotkania. Szwajcarski projektant wywodzi się ze świata mody, bo od przeszło 25 lat związany jest z wielkim francuskim kreatorem, Christianem Lacroix, który w 2009 roku powierzył Sachy stanowisko dyrektora kreatywnego. Od tego czasu Maison Lacroix odnosi ogromne sukcesy, również na polu projektowania wnętrz i akcesoriów dekoracyjnych.


Także i w tej dziedzinie Sacha Walckhoff ma na swoim koncie wiele znakomitych realizacji. Spod jego ręki wyszły niezwykle efektowne projekty mebli, tkanin, tapet czy ozdobnych poduszek. Czerpiąc inspirację ze wszystkiego co go otacza,  nie zapominając jednak ani na chwilę o obowiązujących trendach, designer potrafi w cudowny sposób przemienić pusty pokój w zupełnie baśniowe, oniryczne wnętrze. Hamować może go tylko jego wyobraźnia, a ta wydaje się nie mieć granic…

Z tym większą niecierpliwością oczekujemy na premierę nowości Rosenthal, który na najbliższych targach Ambiente we Frankfurcie zaprezentuje swoje nowości – wśród nich także wzory zaprojektowane przez Sachę Walckhoffa.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

%d