Kubek w kubek

Według powszechnej opinii ludzie dzielą się na miłośników kawy i herbaty, a wielu z nich potrafi naprawdę żywo dyskutować na temat wyższości jednego napoju nad drugim. Wśród „wyznawców” obu napojów znajdą się tacy, którzy będą upierać się przy zdaniu, że aby poczuć prawdziwy smak, należy kawę czy herbatę pić wyłącznie w filiżance, która kusi subtelną formą i delikatnością porcelany.

Od dłuższego już czasu jednak kubki zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego skoro, poza tym, że jakością wcale nie odbiegają od kawowych czy herbacianych filiżanek, mają szereg walorów, spośród których najważniejsze wydają się uniwersalność i różnorodność. Jeden kubek może służyć nam z powodzeniem do wypicia każdego napoju, a ogromny wybór wzorów, wielkości czy kolorów powoduje, że każdy z nas może stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję.

Wśród propozycji manufaktury Rosenthal znajdziemy bardzo szeroką ich gamę, poczynając od klasycznych kubków z ponadczasowej serii „Biała Maria” czy kolorowych i kwiecistych „Maria Flowers” lub rodem z „Alpejskiego Ogrodu”, aż po efektowne i zaskakujące formą nowoczesne wzory z kolekcji Studio-Line.

Miłośnikom kwiatowych dekoracji do gustu przypadnie też propozycja marki Lenox . Subtelna, wiosenna dekoracja w pastelowych barwach i duży wybór motywów to elementy wyróżniające kolekcję „Butterfly Meadow” tej amerykańskiej wytwórni porcelany.

Ciekawe wzory kubków pochodzą z fabryki porcelany Könitz, należącej do najstarszego syna Philipa Rosenthala, Turpina, który z pewnością przyczynił się do spopularyzowania kubków i dziś jest jednym z największych ich producentów na świecie. Na szczególną uwagę zasługują te ozdobione motywami z twórczości Pablo Picasso, wśród których znajdziemy słynną „Kobietę w kapeluszu” czy „Gołąbka”.

Na miłośników kubków w salonach Rosenthal czeka wyjątkowa niespodzianka. Już od dziś aż do 14 lutego z okazji Walentynek, kupując jeden kubek, za drugi zapłacicie tylko połowę ceny!  

Leave a Reply

%d bloggers like this: