„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

Zaczyna się od tego, że w lasach i parkach kwitnie leszczyna, pojawiają się przebiśniegi, pierwiosnki, krokusy, a zawilce ścielą ziemię całymi łanami. To znak, że przyszła wiosna! 21 marca świętujemy jej nadejście i choć coraz rzadziej możemy spotkać się z tradycyjnym topieniem Marzanny,  nie mówiąc o innych słowiańskich zwyczajach, które znamy już raczej tylko z lektury, pierwszy dzień wiosny wciąż jest dla nas symbolicznym i radosnym czasem. Bo wiosna to nowy początek! Wiosna to słońce. Wiosna to kwiaty. A jeśli kwiaty – to oczywiście wazony!


Wśród wazonów Rosenthal znajdziecie modele klasyczne z legendarnej serii „Biała Maria” oraz bardziej niekonwencjonalne, które już zdążyły stać się ikonami designu, jak choćby kultowe „Paper Bag”.  Sztandarowymi wzorami wśród wazonów powstałych w bawarskiej manufakturze są też bez wątpienia innowacyjne projekty Cédrica Ragota: „Fast” czy “Squall” oraz zjawiskowa propozycja Sebastiana Herknera “Falda”.


Nie będzie przesadą powiedzieć, że wszystkie wazony wywodzące się z serii  Studio-Line to przykłady doskonałego połączenia nowoczesnego wzornictwa, najwyższej jakości materiału i najlepszych tradycji Rosenthal. Zabawa formą i odważny design to cechy wyróżniające tak niezwykłe projekty jak „La Chute”, „Triu” czy „Vase of Phases”


Niezależnie od tego, który z nich wybierzecie, w każdym wiosenne kwiaty będą prezentować się naprawdę zjawiskowo!Rosenthal_Squall

Leave a Reply

%d bloggers like this: