Sanssouci Midas

Starożytną krainą o nazwie Frygia władał niegdyś król Midas. Jego historię znają niemal wszyscy, ponieważ za sprawą swojej miłości do złota stał się bohaterem słynnego mitu. Według tej legendy bóg Dionizos spełnił życzenie Midasa i nadał mu moc zmieniania w złoto wszystkiego, czego dotknie. Jak wiadomo z mitologii, radość nie trwała zbyt długo, a efekty były, oględnie mówiąc, niezadowalające.


Zupełnie inaczej rzecz ma się w  przypadku najnowszego projektu Rosenthal, dla którego inspiracją był właśnie mit o frygijskim królu. Znany, legendarny serwis „Sanssouci” zyskał nową, zjawiskową dekorację. Jej autorem jest Gianni Cinti, wszechstronny włoski designer, swobodnie poruszający się między światami mody, grafiki i rysunku.


„Sanssouci Midas” to kolekcja, którą wyróżniają motywy w kolorze złotym, doskonale komponujące się z charakterystyczną formą elementów serwisu. Złoto pojawia się tu w wielu odsłonach. Jako delikatny i subtelny detal – na uchwytach dzbanka czy cukiernicy, czy mocniejszy akcent na uszkach filiżanek kawowych i herbacianych.


Z kolei filiżanki i talerzyki do espresso są całkowicie „zanurzone” w złocie, co powoduje, że stanowią najbardziej oryginalną część kolekcji. Wszystkie elementy serwisu zdobią kompozycje florystyczne złożone ze złotych liści i gałązek, co idealnie podkreśla szlachetność wzoru “Sanssouci”.

Najnowszą kolekcję znajdziecie już w naszych salonach i online!

 

One Comment on “Sanssouci Midas

  1. Pingback: Gianni Cinti w Polsce | Rosenthal blog.

Leave a Reply

%d bloggers like this: