Książka dobra na wszystko

Dobroczynna moc literatury jest oczywista. W czasie licznych ograniczeń – dzięki książkom – możemy wciąż przekraczać granice i odkrywać to, co nieznane. Dzięki nim możemy być bliżej drugiego człowieka, a ich moc okazuje się być wręcz zbawienna.
sant jordi barcelona photo
W tym kontekście szczególnie ważna wydaje się być tegoroczna edycja Światowego Dnia Książki, która przypada na 23 kwietnia. Choć oficjalnie międzynarodowe święto literatury zostało ustanowione przez UNESCO 25 lat temu, to jego idea narodziła się znaczne wcześniej, bo pod koniec lat 20. XX wieku w Katalonii. Ten dzień obchodzony jest tam w sposób szczególny i jest związany z imieninami St. Jordi. Zgodnie z tradycją mężczyźni otrzymują w prezencie książkę, a kobiety czerwoną różę.
1001 mokkatasse
Wśród niezliczonej ilości dzieł literatury światowej każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników porcelany szczególnie atrakcyjny może okazać się album opowiadający stuletnią historię bawarskiej manufaktury „Rosenthal Story. 1879-1979” czy wyjątkowy zbiór “1001 filiżanek do mokki Rosenthal” autorstwa Renate Czotzki.

rosenthal story

Wszystkim, pragnącym odkryć losy porcelany z Selb polecamy oczywiście książkę „Rosenthal w Polsce”, która stanowi bez wątpienia źródło wiedzy, niezliczonych anegdot i opowieści  „zza kulis”. Można śmiało powiedzieć, że jest to „lektura obowiązkowa” dla miłośników „białego złota”. Po zapoznaniu się z nią wiele rzeczy przestanie być już dla was tajemnicą – między innymi to, w jakim celu Andy Warhol przyjechał do Selb, co łączy porcelanę z operą i na czym, według Wojciecha Młynarskiego, należy jadać truskawki.
Rosenthal zestaw z kasiazka
To albumowe wydanie opowiadające 30 lat historii marki Rosenthal w Polsce możecie teraz kupić także w zestawie z kubkiem z naszej legendarnej kolekcji „Biała Maria”. Trudno o lepszy duet dla miłośnika porcelany!

Leave a Reply

%d