Elementarz czyli coś dla najmłodszych

Mówi się, że dziecko zmienia wszystko. Trudno się z tym nie zgodzić! Gdy w domu zagości mały człowiek, zaczynamy myśleć i czuć inaczej, siłą rzeczy zaczynamy też przeorganizowywać swoją życiową przestrzeń. W domu pojawiają się meble i akcesoria dziecięce, a my za wszelką cenę chcemy urządzić maluchowi przyjazne i wygodne miejsce.
Kartell Kids collection
Nad łóżeczkiem niemowlęcym czy kołyską z powodzeniem mogą zawisnąć duńskie „karuzele” Flensted Mobiles, czyli subtelne i delikatne ruchome konstrukcje, których oryginalne kształty i wyraziste kolory przyciągają wzrok malucha stymulując jego rozwój, a także przykuwają uwagę dorosłych.


Na ścianach dziecięcego pokoju doskonale sprawdzą się zabawne obrazy, na przykład z wizerunkiem uroczego pieska Chihuahua. Z kolei porcelanowe figurki zwierząt mogą ozdobić półki w dziecięcym pokoiku. Dzięki Rosenthal możemy zgromadzić dla naszych pociech niemal cały zwierzyniec!
HyperFocal: 0
Rodzinne zdjęcia też mogą stać  się doskonałą dekoracją dziecięcego kącika, szczególnie jeśli ramka, w której je umieścimy sama w sobie jest ozdobą wnętrza. W ofercie włoskiej marki Sambonet, specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości sztućców, znajdują się także ramki i albumy przeznaczone do pokojów dziecięcych.
sambonet_project_gio_ponti2
Sambonet ma również propozycję dla starszaków, którzy już zasiadają przy „dorosłym” stole. Zestawy składające się z porcelanowych talerzy, kubeczka i sztućców zamienią obiad w czas niezapomnianej zabawy. Przy każdym posiłku dziecku towarzyszyć może uroczy, kolorowy i wesoły kotek lub miś, dzięki którym brokuły i marchewka na pewno szybciej znikną z talerza.

 
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka proponujemy, abyście odnaleźli też dziecko w sobie. Sprawcie przyjemność najmłodszym i tym nieco starszym, inspiracji szukając w salonach Rosenthal!

Leave a Reply

%d bloggers like this: