„Skrzydlate stworzenia duże i małe”

Z wiosną i latem kojarzą się nie tylko kwitnące, mieniące się kolorami łąki, ale także ich mieszkańcy, na których na co dzień nie zwracamy uwagi. Gdy przyjrzymy się im bliżej, w każdym z nich możemy dostrzec piękno. Wiele z tych często niepozornych istot stało się inspiracją dla powstania wiodącej linii amerykańskiego producenta porcelany Lenox  – „Butterfly Meadow”. Pośród kolorowych kwiatów na kubkach, filiżankach i talerzykach przysiadły wielobarwne motyle, ważki, pszczoły, biedronki i ptaki – najogólniej rzecz ujmując: “obywatele” pól i łąk.

 

Ich obecność to symbol natury budzącej się do życia, natomiast elementy kolekcji „Butterfly Meadow” to dla miłośników porcelany doskonała okazja, by wprowadzić na stół odrobinę wiosennej lekkości. Zwłaszcza, że jeszcze do 19 czerwca Klienci salonów Rosenthal oraz sklepu online mogą skorzystać z 20% rabatu w ramach akcji „Powitanie wiosny z Lenox”.


Wśród luksusowych cudów z kryształu marki Lalique także znajdą się elementy „entomologiczne”, jak na przykład przyciski do papieru „Cykady”, a przeszukując kolekcje miśnieńskiej porcelany znajdziemy serię „Waldflora mit Insekten” zdobioną po mistrzowsku subtelnymi dekoracjami przedstawiającymi roślinność łąk wraz z ich mieszkańcami.
Lalique_cykada
Ekscentryczne figury portugalskiej firmy Laboratorio d’Estorias to świetna propozycja dla miłośników designu inspirowanego światem natury, którzy oprócz bukietów polnych kwiatów chcieliby wprowadzić do wnętrza ceramiczne dekoracje zamknięte w formie nadzwyczaj uroczych owadów i ptaków.  Okazałe motyle, biedronki, koniki polne czy świerszcze prezentują się naprawdę zjawiskowo, a poza tym posiadają także wartość dodaną. Laboratorio d’Estorias znaczy bowiem „laboratorium opowieści”, a inspiracją dla powstawania kolejnych obiektów dekoracyjnych są właśnie historie pochodzące z portugalskiej kultury ludowej, zaczerpnięte z lokalnych mitów i legend.


Wraz z nadchodzącym latem możemy więc zaprosić do naszego domu kanarki, w których zaklęto najpiękniejsze melodie i kolory z pochłoniętej przez fale Atlantydy lub zaczarowanego świerszcza wyzwalającego ludzi od wszystkich lęków. Właściwie każda z tych figur czy dekoracji z porcelany inspirowanych światem natury jest na swój sposób magiczna, trochę baśniowa, łączy w sobie rzeczywistość z mitem i daje swobodę naszej wyobraźni.

Leave a Reply

%d