Siła klasyki

Według definicji „Wielkiego Słownika Języka Polskiego” słowo „klasyka” oznacza między innymi „to, co w jakiejś dziedzinie stanowi standard od dawna przyjęty, uznany za dobry lub wybitny, do którego wszyscy się odwołują”.  Klasyka zatem to najwyższa jakość, styl, tradycja – klasa sama w sobie. Mówiąc w tym kontekście o porcelanie, naturalnym skojarzeniem jest marka Rosenthal i kolekcje, które miłośnicy „białego złota” wymieniają jednym tchem:„Biała Maria” i „Sanssouci”.
Rosenthal, serwis "Biała Maria"
Od wielu lat na stołach nieodmiennie króluje „Biała Maria”, która wciąż zyskuje nowych miłośników, a dla wielu nieustannie jest przedmiotem pożądania. Być może to z powodu klasycznej formy lub nieskazitelnej bieli i niezwykłej delikatności porcelany, a może z powodu romantycznej historii? Trudno stwierdzić. Powodów „uwielbienia” dla „Marii” jest naprawdę dużo.
Podobnie rzecz ma się z serwisem „Sanasouci”. Miłośników barwy kości słoniowej i złotych akcentów zachwyca wersja „Elfenbein Gold”, a charakterystyczną cechą kolekcji jest przede wszystkim reliefowe zdobienie, które jest wiernym odzwierciedleniem stiuków z królewskiego pałacu w Poczdamie.

Rosenthal, serwis "Sanssouci"
Mimo swojej długoletniej tradycji zarówno „Biała Maria”, jak i „Sanssouci” nie tracą na atrakcyjności i z powodzeniem sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, co tylko dowodzi, jak wielką siłę ma klasyka!

Wszyscy jej miłośnicy – już po raz kolejny – mają szansę powiększyć swoją kolekcję, bo Rosenthal Polska wraz z początkiem lata rozpoczyna akcję promocyjną! Letnia Promocja to możliwość otrzymania bonusu w wysokości 1000 zł, przy zakupie zestawu porcelany o wartości 2500 zł spośród klasycznych linii Rosenthal:

  • „Biała Maria”,
  • „Maria Crystal”,
  • „Sanssouci Elfenbein Gold”,
  • „Sanssouci White”,
  • „Jade”
  • kasety sztućców Sambonet.

Szczegóły dostępne są TUTAJ. Zapraszamy do naszych autoryzowanych salonów Rosenthal i sklepu online.

Leave a Reply

%d bloggers like this: