Podróże na porcelanie

Rozpoczynające się lato i nadchodzące wraz  z nim wakacje to czas, w którym intensywniej niż zwykle myślimy o podróżach. Choć z domu wyjeżdżamy przez cały rok, to właśnie okres letni kojarzy się najczęściej z długimi wojażami i wypoczynkiem. Chwile spędzone z dala od domu wspominamy potem często z rozrzewnieniem, tęsknimy za niepowtarzalnym urlopowym klimatem. Okazuje się, że odległe, nieznane miejsca możemy odkrywać także dzięki porcelanie, a za jej sprawą nasz dom może wypełnić atmosfera wakacyjnej błogości.


Błękit kolekcji „Junto” w wersji „Aquamarine” przywodzi na myśl lazurową barwę oceanu, z kolei ta sama seria w odsłonach „Slate Grey” czy „Bronze” nawiązuje do naturalnych odcieni ziemi i drewna, również kojarzących się z letnim relaksem.


Prawdziwie wakacyjna dekoracja zdobi też kolekcję porcelany Versace „Les Trésors de la Mer” czyli „Owoce Morza”. Bogactwo skarbów morskiego boga Neptuna – muszle, perły, koralowce – a wszystko to na tle intensywnego błękitu nawiązującego do głębin oceanu, to zdecydowanie luksusowa interpretacja wspomnień Gianniego Versace z dzieciństwa spędzonego na włoskim wybrzeżu.
Versace, kolekcja "Tresors de la Mer"
Pozostając w śródziemnomorskim klimacie, przenosimy się na Sycylię. Bogata, kolorowa seria „Santa Rosalia” marki Palais Royal to spektakularny wyraz miłości dla tego regionu. Dzięki kolekcji poznamy lepiej inspirowane folklorem i ludową wyobraźnią miejscowe legendy, a także przyjrzymy się samej Świętej Rozalii, patronce Palermo oraz trójnogiej meduzie, która jest symbolem wyspy.


Kontynuując naszą nietypową podróż z Włoch możemy wyruszyć do Portugalii, skąd wywodzą się oryginalne i zabawne produkty do złudzenia przypominające skarby natury rodem z Półwyspu Iberyjskiego. Wśród zabawnych przykładów ceramiki Bordallo Pinheiro znajdziemy wiele przedmiotów opartych na lokalnej tradycji, inspirowanych portugalską fauną i florą.


Wielbiciele wielkomiejskiego zgiełku, którzy najlepiej wypoczywają zwiedzając światowe metropolie także mogą czuć się usatysfakcjonowani! Londyn, Nowy Jork, Bruksela, Moskwa, Praga czy Tel Aviv – te i inne wielkie miasta zostały przedstawione na unikatowej serii kubków „Cupola” projektu Mario Belliniego.
Rosenthal, kolekcja kubków "Cupola City Cups"
Sezon wakacyjny uważamy za otwarty! Bon voyage!

Leave a Reply

%d bloggers like this: