Wypoczywać ze sztuką

Jak wiele rzeczy powstaje dzięki pasji? Jak często zainteresowanie i upodobanie determinują nasze życiowe decyzje?  Dla Philipa Rosenthala Jr. inspiracją do działania było zamiłowanie do sztuki. Ukuł nawet swoje motto, które brzmiało: „Żyć ze sztuką”. Był wierny tej idei i konsekwentnie wcielał ją w życie, dzięki czemu dziś możemy podziwiać m.in. porcelanowe obiekty sygnowane nazwiskami  Salvadora Dali, Andy’ego Warhola czy Gianniego Versace. Takie podejście jest dla nas niezwykle inspirujące, dlatego kierując się zamiłowaniem do porcelany i twórczości znanych artystów stworzyliśmy miejsce azylu i wypoczynku, gdzie można wyciszyć  się w zupełnie niecodziennych okolicznościach.

Na skraju wsi Podstolice, niedaleko Poznania, w otoczeniu urokliwego parku znajduje się położony nad stawem, zabytkowy dwór. To miejsce z długą, sięgającą XIX wieku historią, któremu przywrócono dawny blask.


Dziś Dwór Podstolice to oaza ciszy i spokoju dla wszystkich pragnących uciec na chwilę od zgiełku wielkiego miasta. W odrestaurowanym, neoklasycystycznym budynku znajdują się komfortowe pokoje gościnne i sale konferencyjne, ale nie tylko. Do niedawna miejsce słynęło z odbywających się tam koncertów.  Teraz goście mogą liczyć na spędzenie przyjemnych chwil w pięknym otoczeniu i kontakt ze sztuką.


W jednej z sal prezentujemy wystawę unikatowych, porcelanowych obiektów dekorowanych motywami zaczerpniętymi z obrazów Tamary Łempickiej. W sąsiedztwie „królowej art déco” zagościły znane osobowości,  których projekty możemy zobaczyć oglądając unikatową kolekcję „Celebrity Plates”.


To seria porcelanowych pater zaprojektowanych przez ludzi świata kultury i sztuki, wśród których znaleźli się: Donatella Versace, Luciano Pavarotti, Ambrogio Pozzi czy Marcel Reich-Ranicki.


Miłośnikom Piero Fornasettiego polecamy wystawę porcelanowych świec zapachowych zdobionych motywami z twórczości włoskiego artysty, który także całe swoje życie podporządkował pasji – tworzeniu niezliczonej ilości portretów XIX-wiecznej śpiewaczki operowej Liny Cavalieri. Przechadzając się po dworze można zobaczyć też limitowaną kolekcję lamp zapachowych Maison Berger Paris, a na tarasie wypocząć na sofie i fotelach marki Kartell projektu Phillippe Starck’a – jednym słowem, parafrazując motto Philipa Rosenthala Jr., można tu „wypoczywać ze sztuką”.

Leave a Reply

%d