Sztuka według Gillie and Marc

New York Times określił ich mianem najbardziej utytułowanych i kreatywnych twórców „public art”, a ich rzeźby i obrazy prezentowane były dotąd w przestrzeni publicznej ponad 250 miast. Gillie i Marc to duet wielokrotnie nagradzanych, australijskich artystów, którzy już od 27 lat popularyzują sztukę na ulicach, skwerach, plażach, we wnętrzach galerii handlowych, na lotniskach, a za pośrednictwem swoich prac wysyłają w świat przesłanie miłości, którą darzą siebie nawzajem. Po 7 dniach od swojego pierwszego spotkania Gillie i Marc uciekli do Nepalu, aby wziąć ślub u podnóża Mount Everest. Od tamtej pory są nierozłączni i wcielają w życie swoją koncepcję popularyzacji sztuki w przestrzeni publicznej i bardzo bliskich im idei ochrony środowiska naturalnego.

Artyści piszą o sobie: „Jesteśmy dwojgiem ludzi z jedną wizją –  to niespotykane w świecie sztuki”. Są nadzwyczaj zgodni i mówią jednym głosem, stąd też ów głos jest coraz mocniejszy i coraz bardziej słyszalny na całym świecie.

Gillie i Marc najbardziej znani są ze swoich ukochanych postaci Rabbitwoman i Dogman, które opowiadają autobiograficzną historię o dwóch przeciwieństwach, które spotykają się, by stać się  bratnimi duszami. Kobieta-Królik i jej towarzysz Mężczyzna-Pies w różnych odsłonach zwiedzili przeszło 100 krajów. Jako paparazzi lub jako para w miłosnym uścisku, on i ona pijący kawę, podróżujący rowerem, przybyli nawet na osiołku do Las Vegas. Wszędzie gdzie byli, wywoływali sensację. Podobnie jak inne prace australijskich artystów.

Dzikie zwierzęta, ptaki czy stworzenia morskie – wszystkie ogromnych rozmiarów, a każde z nich unikatowe i niepowtarzalne, zyskują nowe życie pojawiając się w innym miejscu. Kilka wyjątkowych figur inspirowanych pracami Gillie i Marc’a znajduje się w ofercie wybranych salonów Rosenthal. Dzięki temu rezydenci światowych stolic w nieco mniejszej wersji mogą też pojawić się w waszym domu. Rabbitwoman i Dogman, goryle, nosorożce czy flamingi –  każdy z nich to nieco ekstrawagancki i z pewnością oryginalny element dekoracyjny, który na pewno nie zostanie niezauważony.

Więcej informacji na temat twórczości duetu Gillie and Marc: https://us.gillieandmarc.com/

Leave a Reply

%d bloggers like this: