Świętujemy!

Dziś wśród użytkowników Internetu niewielu jest chyba takich, którzy nie czytają blogów! Nic w tym dziwnego ponieważ, obok znanych serwisów społecznościowych, to właśnie dzienniki internetowe są nadzwyczaj wygodnym i popularnym sposobem komunikacji ze światem. O ich popularności świadczy też fakt, że doczekały się swojego święta! Międzynarodowy Dzień Blogów obchodzimy już w poniedziałek, czyli 31 sierpnia. Choć jego historia nie jest długa, to jednak niezwykle dynamiczna. Sama nazwa „blog” powstała z połączenia słów „web” (sieć) oraz „log” (dziennik okrętowy). Na początku swego istnienia w sieci, czyli od połowy lat 90-tych XX wieku, blog był rzeczywiście rodzajem dziennika, w którym spisywano bieżące wydarzenia. Jedną z postaci, które przyczyniły się do spopularyzowania idei blogowania był znany z serialu telewizyjnego, najmłodszy w historii lekarz, Doogie Howser. Od tego czasu w blogosferze zaszły jednak ogromne zmiany, a blog stał się nie tylko rodzajem dziennika, ale też sposobem wyrażania siebie, opowiadania światu o swoim sposobie na życie i wyjątkowych pasjach.

Rosenthalblog powstał z miłości do porcelany, którą dzielimy się z Wami już od 2013 roku. Wśród wielu tekstów, które powstały w tym czasie jeden – opisujący fenomen biżuterii projektu Salvadora Dali – otrzymał nawet w 2014 roku prestiżowe wyróżnienie „Pióro Roku”. Z wielką satysfakcją obserwujemy, że wśród naszych Czytelników pojawia się coraz szersze grono osób niezwiązanych zawodowo z branżą wnętrzarską, otwartych i chętnych do poszerzania swoich horyzontów, co dowodzi, że udaje nam się zaszczepić w ludziach miłość do pięknych przedmiotów, a przede wszystkim – do porcelany.

Dziękujemy, że jesteście z nami !

2 Comments on “Świętujemy!

  1. Życzę wielu inspiracji do kolejnych wpisów. We mnie zaszczepiliście miłość do pięknych przedmiotów w dzieciństwie i już wydaje pierwsze owoce 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: