Black Friday

Nie ma chyba dziś nikogo, kto nie słyszał o Black Friday. Najbardziej powszechna akcja zakupowa rodem zza Oceanu lotem błyskawicy przekracza granice i zatacza coraz szersze kręgi. Niedawno jeszcze słabo znany w Polsce Czarny Piątek zadomowił się na dobre na rodzimym rynku i wielu miłośników zakupów długo czeka na ten dzień, by skorzystać z atrakcyjnych warunków przy zakupie upominków świątecznych.

Mimo popularności tego amerykańskiego „święta zakupów”, mało kto wie, że jego historia sięga połowy XIX wieku. Z nazwą Black Friday wiąże się kilka anegdot. Co prawda nie ma żadnych dowodów na prawdziwość którejkolwiek z nich, ale podobno w każdej legendzie jest ziarnko prawdy… Jedna z historii mówi, że nazwa Black Friday pochodzi z lat 60. XX wieku, kiedy zdesperowany tłum zakupowiczów, chcąc dostać się do sklepów, zablokował ulice Filadelfii, co było nadzwyczajnym widokiem, szczególnie dla interweniującej wtedy policji i kierowców autobusów, dla których ten dzień był niewątpliwie czarnym piątkiem. Inna wersja związana jest z angielskim powiedzeniem: „in the black”, które w odniesieniu do biznesu oznacza wzrost sprzedaży i zwiększenie dochodów. To hasło nawiązuje do przeszłości, kiedy w księgach rachunkowych firm straty zapisywano czerwonym, a zyski czarnym atramentem, a przecież akcje wyprzedażowe, które rozpoczynają się od Czarnego Piątku bez wątpienia generują znaczny wzrost zysków dla firm.

Niezależnie od tego, jaka jest historia nazwy Black Friday to już tradycja, a zakupowe szaleństwo dotarło i do nas! Od dziś do poniedziałku zapraszamy do skorzystania z naszych specjalnych propozycji. Czeka na Was wiele produktów znanych marek w atrakcyjnych cenach – sprawdźcie tutaj! Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: