W amerykańskim stylu

Urządzając mieszkanie lub chcąc nadać mu nowy „look” najczęściej szukamy wyjątkowych dodatków. Wśród ogromnego wyboru elementów wyposażenia wnętrz i akcesoriów do salonu czy kuchni niełatwo znaleźć prawdziwie oryginalne i takie, które łączyłyby w sobie nietuzinkowy projekt, rzemieślniczy kunszt i najwyższej jakości materiały.

Tak się składa, że wszystkie te cechy odnajdziemy w produktach dwóch amerykańskich marek. Jeśli przyjrzymy się bliżej projektowanym tam akcesoriom i dodatkom, zobaczymy, że każdy z nich przypomina małe dzieło sztuki.

Amerykański rzeźbiarz Michael Aram w swoim studio w Indiach już od 30 lat tworzy niezwykle oryginalne obiekty, o wyjątkowości których decydują wykorzystanie tradycyjnych technik i inspiracje otaczającą nas przyrodą i światem natury. W ten sposób powstają zarówno niewielkie formy – granitowe deski do serów, oryginalne pojemniki, eleganckie akcesoria do wina czy świece, jak również imponujące rzeźby, meble, lustra, lampy.

Poszukującym nietuzinkowych dekoracji, w tym głównie elementów „surtout-de-table”, czyli biżuterii stołu polecamy uwadze amerykańską markę L’Objet, której produkty słyną z wykorzystania najwyższej jakości materiałów i wyjątkowej dbałości o detale. W bieżącej kolekcji, oprócz znanych już nadzwyczaj oryginalnych świec, serwetników czy pozłacanych sztućców do serwowania, znajdziemy także interesujące nowości. Kolekcja „Beehive”, podobnie jak inne projekty L’Objet, a także twórczość Michaela Arama, nawiązuje do natury. Inspiracją do powstania ekskluzywnego pojemnika na miód oraz świecy była chęć złożenia hołdu dla świata przyrody i jej małych, lecz niezastąpionych przedstawicieli. Forma elementów najnowszej serii nawiązuje do charakterystycznego, geometrycznego wzoru plastra miodu, a krople złocistego nektaru imituje „spływające” po brzegach porcelanowych pojemników 24-karatowe złoto. Bez wątpienia obiekty z kolekcji L’Objet i Arama są przykładem wyjątkowego mariażu luksusu i funkcjonalności, a każdy z nich jest dowodem na to, jak ważna jest jakość materiałów i rzemieślniczy kunszt.

Leave a Reply

%d bloggers like this: