Unikaty od Maison Berger Paris

Znana już od przeszło 120 lat lampa katalityczna narodziła się w laboratorium paryskiego aptekarza Maurice’a Bergera. Choć prototyp w niczym nie przypominał wyszukanych modeli, które zachwycają nas dzisiaj, idea oczyszczania wnętrza za pomocą specjalnie opatentowanego palnika od razu wzbudziła zainteresowanie, a od momentu, kiedy do specjalnych esencji dodano nuty zapachowe, lampy katalityczne niemal z dnia na dzień „wkroczyły na salony”, by po niedługim czasie stać się przebojem wielu europejskich stolic.

Oprócz eleganckich i wysublimowanych kompozycji tworzonych przez znakomitych kreatorów zapachów, lampy zyskiwały popularność dzięki wyszukanemu wzornictwu i użyciu najwyższej jakości materiałów. Do współpracy firma pozyskała znakomitych artystów takich jak Lalique czy Galle, których projekty sprawiły, że niepozorny przedmiot codziennego użytku zyskał rangę dzieła sztuki. Dziś Maison Berger Paris słynie z bogatej oferty, wciąż wprowadzając do kolekcji nowe modele zaprojektowane przez współczesnych designerów. Wielbiciele marki i pasjonaci historii mogą podziwiać niedostępne dziś archiwalne wzory w niedawno otwartym muzeum w Normandii, gdzie czekają ich dosłownie wielozmysłowe doznania.

W kolekcji muzeum znajdują się lampy od najstarszych do współczesnych, z limitowanymi egzemplarzami z  kolekcji Édition d’Art włącznie, a żadnej z nich nie znajdziemy już wśród obecnie sprzedawanych modeli. Dla miłośników Maison Berger Paris i kolekcjonerów mamy jednak dobrą wiadomość – w sklepie internetowym lampeberger.com.pl dostępne są od teraz unikatowe ostatnie egzemplarze modeli już nie produkowanych, a co za tym idzie, bardzo trudno dostępnych na rynku. Na szczególną uwagę zasługują egzemplarze wykonane z porcelany, których w bieżącej ofercie producenta w zasadzie nie ma. Znajdziecie wśród nich zarówno zachwycające lampy w odcieniach kobaltu, jak i te bogato dekorowane lub o całkowicie odmiennej stonowanej stylistyce, łączące biel porcelany ze złotymi detalami. To prawdziwa gratka dla wielbicieli porcelany i francuskich perfum, a także fragment niezwykłej historii pisanej zapachem.

Leave a Reply

%d bloggers like this: