Lato z klasyką!

Jeśli w kontekście porcelany zastanowimy się nad pojęciem „klasyka” pierwsze skojarzenie to jakość, styl, tradycja. Bez wątpienia zatem kolekcje manufaktury Rosenthal zasługują na miano klasycznych. Wszystkie serie – zarówno te o tradycyjnej formie, jak i te, które są przykładem nowoczesnego wzornictwa łączy jedno – to klasa sama w sobie.  Wszyscy miłośnicy porcelany mają wśród produktów bawarskiej manufaktury swoje ulubione. Prym wiedzie zdecydowanie legendarna “Maria”, a poza jej białą wersją także dodatki z serii “Maria Kryształowa”.

Natomiast wśród serwisów o nowoczesnej formie największym powodzeniem cieszy się od lat kolekcja „TAC” autorstwa Waltera Gropiusa. Ten słynny niemiecki architekt w 1969 roku zaprojektował dla manufaktury w Selb jedyny serwis porcelanowy, który dziś nosi miano współczesnego klasyka i zwraca uwagę miłośników minimalizmu opartego na podstawowych figurach geometrycznych.

Każdy z tych kultowych już projektów jest dla wielu obiektem pożądania. Być może to z powodu uniwersalnej formy lub nieskazitelnej bieli, a może z uwagi na niezwykłą delikatność porcelany? Zdania co do tego są podzielone. Jedno jest natomiast pewne – wszyscy, którzy zapragną, mają szansę powiększyć swoją kolekcję, bo przez najbliższe letnie miesiące w salonach Rosenthal i online trwa kolejna edycja akcji j Letnia Promocja! Jak być może pamiętacie z lat poprzednich, Letnia Promocja to możliwość otrzymania bonusu w wysokości 1000 zł, przy zakupie zestawu porcelany o wartości 2500 zł. W tym roku w ramach tej specjalnej oferty zakupić będzie można elementy trzech najbardziej pożądanych kolekcji Rosenthal:

– „Maria Biała”,
– „Maria Crystal”,
– “TAC Walter Gropius (biały)”

Nie czekajcie zatem dłużej i przybywajcie do salonów Rosenthal, gdzie oprócz Letniej Promocji czeka na Was mnóstwo inspiracji!

Leave a Reply

%d bloggers like this: