Barocco Mosaic – lato w stylu Versace

Przez ponad ćwierć wieku współpracy w ramach projektu Rosenthal meets Versace, mediolański dom mody przyzwyczaił nas do efektownych, bogatych, wręcz barokowych wzorów. Kiedy w latach 90. XX wieku włoscy kreatorzy postanowili stworzyć dla Rosenthala dekoracje designerskich upominków, nikt nie spodziewał się, że przez kolejne dekady każdego sezonu pod szyldem manufaktury Rosenthal wprowadzane będą kolejne kolekcje porcelany oraz szkła oparte na projektach Gianniego i Donatelli Versace.

Niejednokrotnie na porcelanie Rosenthal znalazły się głowa Meduzy czy grecki meander w towarzystwie bogatej roślinności, okraszone detalami w nietuzinkowych zestawieniach kolorystycznych. Tegoroczna nowość – kolekcja „Barocco Mosaic” – pod względem bogactwa wzorów w niczym nie odstaje od swoich poprzedniczek. To prawdziwy hołd złożony dziedzictwu marki. W najnowszym projekcie odnajdziemy bowiem znane już z innych serii porcelany Versace dekoracje.

Motyw „Barocco Mosaic” łączy w sobie cztery wzory, które zdobiły wcześniejsze projekty. Połączone ze sobą niczym patchwork tworzą tak bardzo typowy dla włoskiego kreatora mody motyw dekoracyjny i jednocześnie piszą swoją własną historię. Kolorystyka kolekcji nastraja optymizmem. Pastelowy fiolet i subtelna mięta w zestawieniu ze złotem, tak często obecnym w projektach Versace, wnoszą powiew świeżości, nowe spojrzenie i wiosenną lekkość.


Każdy z elementów kolekcji „Barocco Mosaic” ma swój własny, indywidualny charakter, a połączone w całość na każdym stole będą prezentować się zjawiskowo. Kolekcja dostępna jest już w salonach Rosenthal i na www.rosenthal.pl

Leave a Reply

%d bloggers like this: