Lato na porcelanie

Okres wakacyjny sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani i mimo woli chcemy otaczać się przedmiotami, które kojarzą się z letnim wypoczynkiem. Niezależnie od tego czy jeszcze nie wyjechaliśmy w podróż czy też właśnie wróciliśmy z urlopu, możemy wprowadzić do domu nieco atmosfery wakacyjnej beztroski. Dzięki porcelanie Rosenthal lato może zagościć na naszych stołach! Lato to bez wątpienia woda, a jeśli woda, to i błękit. W tym roku Rosenthal wyszedł naprzeciw wszystkim wielbicielom wakacyjnych kolorów na porcelanie. Znana od lat kolekcja „Loft” projektu Martina Hunta i Davida Queensberry przeszła barwną metamorfozę. W wersji “Loft Colours” zyskała nowe kolory, z których „Ice Blue” budzi skojarzenia z morskim falami, a „Night Blue” przypomina nocne, niezakłócone niczym niebo, jakie obserwujemy podczas leniwych, wakacyjnych wieczorów. Podobny odcień mają elementy kolekcji „Junto Ocean Blue”, których głęboki granat jest zupełnie hipnotyzujący i idealnie nawiązuje do charakteru lata.

Jeśli jesteśmy przy skojarzeniach z morzem, nie sposób pominąć kwintesencji wakacyjnych dekoracji. „Les Trésors de la Mer” czyli „Dary Morza” projektu Versace to morskie skarby – muszle, perły, koralowce na tle intensywnego błękitu nawiązującego do głębin oceanu. A wszystko w towarzystwie wszechobecnego w projektach włoskiego domu mody złota! To zdecydowanie luksusowa interpretacja wspomnień Gianniego Versace z dzieciństwa spędzonego na włoskim wybrzeżu w okolicach Reggio di Calabria.

Niewątpliwie najbardziej wakacyjna kolekcja porcelany pochodzi także z serii Rosenthal meets Versace. Mediolańscy projektanci jak nikt potrafią oddać atmosferę gorącego lata. Słońce, błękitne niebo i feeria barw to ucieleśnienie gorących, wakacyjnych dni w postaci kolekcji „Jungle Animalier”. Bogactwo roślinnych elementów zyskuje tutaj nieco drapieżności poprzez dodanie akcentów zwierzęcych. Kolorystyka kolekcji jest nadzwyczajna i odróżnia „Jungle Animalier” od innych projektów Versace. Nasycone, intensywne, soczyste barwy – cytrynowa, pomarańczowa, a także akcenty fioletu i fuksji – w połączeniu z zielenią liści i dużą ilością złoceń to prawdziwe… lato na porcelanie. I tak, począwszy od minimalistycznych wzorów na barokowym bogactwie kończąc – lato może zagościć na naszych stołach na dłużej!

Leave a Reply

%d bloggers like this: