“Brillance” znaczy “blask”

Pamiętacie zjawiskowy serwis „Brillance. Tajemniczy Ogród”? Z pewnością… tak! Trudno przejść obojętnie obok tej kolekcji porcelany Rosenthal, którą wyróżnia przepiękna dekoracja autorstwa Reguli Stüdli. Utrzymany w kolorystce letniej łąki, bogaty w czerwień maków projekt charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i subtelnością, podobnie jak „Alpejski Ogród”– błękitna odsłona serwisu “Brillance”, tym razem ozdobiona chabrami, fiołkami i krokusami. Trudno zaprzeczyć, że w przypadku obu tych kolekcji pierwsze skrzypce gra właśnie dekoracja. Nic dziwnego. Jest przepiękna! A gdyby tak wyobrazić sobie ten serwis bez kwietnych motywów znakomitej projektantki? Zyskuje całkiem nowy charakter!

Forma serwisu “Brillance” łączy w sobie prostotę z elegancją. Pozbawione dekoracji elementy pozwalają dostrzec piękno i biel porcelany. Nazwa kolekcji doskonale oddaje charakter wzoru „Brillance”. Bo „Brillance” oznacza „blask”, a tej linii porcelany Rosenthal trudno blasku odmówić.

Każdy z elementów „Brilliance” to przykład minimalizmu i nowoczesnej stylistyki.  Ich kształt  jest prosty, a zarazem elegancki. Ta prostota daleka jest od banału, a projekt wpisuje się doskonale we współczesne trendy panujące we wzornictwie użytkowym. Bardzo płaskie talerze doskonale współgrają z krągłościami mis, dzbanków czy cukiernicy, które kształtem przypominają wręcz kulę. A jeśli przyzwyczajeni do kwietnych motywów chcielibyście zobaczyć na stole delikatne pąki i liście to dlaczego nie połączyć wersji białej z dekorowaną? Jak Wam się podoba?

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: