Detale mają znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że kulturę stołu tworzą porcelana i szkło, ale także różnego rodzaju elementy uzupełniające. Jednym z najważniejszych dodatków są sztućce, a w szerokiej ofercie dostępnych aktualnie zestawów na szczególną uwagę zasługują propozycje włoskiej marki Sambonet, której tradycje sięgają 1856 roku. Wtedy to wykwalifikowany złotnik Giuseppe Sambonet otworzył swój mały zakład w Turynie. Od tego czasu firma przeszła długą drogę stając się liderem na rynku, wyróżnianym wieloma nagrodami w dziedzinie designu. Dzięki bogatej tradycji i współpracy z projektantami tej rangi co m.in. z Gio Ponti czy Anna Castelli Ferrieri oraz najnowszym technologiom Sambonet proponuje dziś akcesoria łączące ergonomię i wyszukane wzornictwo. Oferta marki zaskakuje też szeroką gamą kolorystyczną produktów, wśród których ostatnio pojawiły się też elementy w odcieniach miedzi, złota, a nawet czerni!

Szeroka paleta wybarwień możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii opartych na metodzie PVD (z ang. physical vapour deposition), która polega na pokrywaniu sztućców ze stali szlachetnej cienkimi warstwami materiału w wybranym odcieniu. W komorze próżniowej wprowadzany jest on w stan gazowy, dzięki czemu powstałe w ten sposób “para” osadza się na powierzchni poszczególnych elementów, nadając im odpowiedni kolor. Nowości w ofercie włoskiego producenta zwracają uwagę właśnie różnymi odcieniami oraz oryginalną dekoracją. Pierwszy z zestawów – “Cortina” – to propozycja, w której minimalistyczna, zgeometryzowana forma zestawiona została z bogato opracowaną fakturą elementów przywodzącą na myśl strukturę tkaniny. Nieprzypadkowa jest sama nazwa kolekcji , którą zawdzięczamy stolicy narciarstwa i “królowej włoskich Dolomitów” – miejscowości Cortina d’Ampezzo. Powierzchnia sztućców z tej serii, inspirowana grubym wełnianym splotem, nada aranżacjom stołu zarówno elegancji, jak i przytulnego charakteru.

Druga z kolekcji – “Siena” – w nieco inny sposób interpretuje tradycję reliefowych dekoracji na powierzchni sztućców. Pobudzając zmysł dotyku, równocześnie doskonale koresponduje z ich kształtem. Każda z propozycji daje szerokie możliwości także z praktycznego punktu widzenia. W sprzedaży dostępne są 30-elementowe zestawy, umożliwiające organizację wyjątkowego spotkania przy pięknie nakrytym stole!

Na miłośników włoskiej marki Sambonet czeka aktualnie jesienna oferta specjalna! Do 25 listopada 2021 salonach i online wybrane kasety sztućców – w tym także najnowsze wzory “Cortina” i “Siena”dostępne są z rabatem nawet do 40%! Zapraszamy!

Leave a Reply

%d bloggers like this: