Święta według Versace

Trzej Królowie niosący dary, anioł Gabriel zwiastujący dobrą nowinę i rydwany podążające do Betlejem…. Oprószone śniegiem choinki w towarzystwie wesołych bałwanków i wiewiórek, a wreszcie głowa Meduzy, antyczny meander i liście akantu. Czy może być coś, co łączy te skrajnie różne motywy? Odpowiedź brzmi: Versace!

Seria 24 bożonarodzeniowych talerzy “Christmas Collection” zachwyca nie od dziś, a ich wspólnym mianownikiem może być – dość przekornie – jego brak! Talerze wyróżniają się całkowitą odrębnością stylu, dzięki czemu każdy z nich jest unikatowy. W przypadku niektórych z egzemplarzy trudno nawet doszukać się cech charakterystycznych dla projektów Gianniego Versace. Z drugiej jednak strony w tej samej kolekcji pojawiają  się też bardzo typowe dla włoskiego kreatora mody motywy. Wśród dekoracji nie mogło bowiem zabraknąć Meduzy, greckiego meandra i bogatej, barokowej stylistyki.

Oprócz znanej serii świątecznych talerzy linia “Rosenthal meets Versace” zaskakuje co roku nową świąteczną kolekcją. Tegoroczna bożonarodzeniowa nowość od Versace to “Virtus Holiday”. Tym razem mamy do czynienia z klasycznym połączeniem barw, tak często spotykanym w okolicach Wigilii. Czerwień, złoto, głowa Meduzy i litera „V” są nawiązaniem do estetycznego dziedzictwa Versace, podobnie jak liście akantu i wzory roślinne skontrastowane z motywem zwierzęcym. W kolekcji znajdziemy także typowo świąteczne ozdoby jak bombki, dzwonki czy kule śnieżne, które doskonale sprawdzą się jako pomysł na upominek dla miłośników oryginalnego stylu włoskiego domu mody. Co wybierasz?

Leave a Reply

%d bloggers like this: