Upominki, prezenty, podarunki

Kto nie lubi dostawać upominków? To pytanie z gatunku retorycznych. Można też zaryzykować stwierdzenie, że podobnie nie ma chyba osoby, która nie lubi obdarowywać bliskich. Dawanie to radość dla obu stron, dlatego warto wręczać drobiazgi, nawet bez okazji. A jeśli już się zdarza – tym bardziej!

 

Sprawdzonym upominkiem, którego nigdy za wiele jest oczywiście filiżanka. Bezkonkurencyjna w tej kategorii jest naturalnie „Biała Maria”, której delikatność i subtelność oraz nieskazitelna biel porcelany czynią z niej obiekt pożądania u wielbicieli klasyki. Dla miłośników nowoczesnych form i odważnego designu idealną propozycją są elementy kolekcji „Cilla Marea” – projekt bardzo współczesny, stworzony z myślą o otwartych i nowoczesnych ludziach. Linia porcelany inspirowana jest światem mórz i żeglujących po nich marynarzy, przepełniona licznymi symbolami ukrytymi w czarno-białych grafikach autorstwa mediolańskiego tatuażysty Pietro Sedda. Wyróżniającymi się elementami linii „Cilla Marea” są filiżanki do herbaty i espresso, którym charakteru i blasku dodaje kolor złoty, a ich wnętrze wypełniają dekoracje – intrygujące i tajemnicze, utrzymane we wspólnym dla całej kolekcji, onirycznym klimacie.

Nieco ekstrawaganckie, ale zarazem eleganckie upominki można znaleźć wśród projektów Michaela Arama. Każdy przedmiot projektu artysty wykonany jest z najwyższej jakości materiałów i łączy w sobie wszystkie zalety rękodzieła wraz z ich drobnymi niedoskonałościami nawiązującymi do „idealnie niedoskonałego” piękna natury. Wzrok przyciągają ramki, świece, pojemniki oraz ekskluzywne, granitowe deski do serów, serwetniki czy eleganckie akcesoria do wina.

Dla wielbicieli sztuki i oryginalnych przedmiotów doskonałą propozycją jest kolekcja emalierska, na którą składa się seria nadzwyczajnych obrazków wykonanych wysoko cenioną techniką, którą zdobiono niegdyś m.in. insygnia królewskie. Wśród miniatur emalierskich znajdują się te nawiązujące do twórczości popularnych w minionym stuleciu impresjonistów, inspirowane sztuką mistrza surrealizmu Salvadora Dali czy najsłynniejszego hiszpańskiego twórcy – Pablo Picasso.

Być może wśród tych unikalnych i pięknych przedmiotów znajdzie się ten, który zechcecie podarować bliskiej osobie. Pamiętacie, że za tydzień Dzień Babci i Dziadka?

One Comment on “Upominki, prezenty, podarunki

Leave a Reply

%d bloggers like this: