Słodkie życie

Marzymy o życiu bez trosk i problemów, przyjemnym i “słodkim” – jak tytułowa „dolce vita” znana z filmu Federica Felliniego. Czy „słodkość” życia jest nam z góry dana, czy może raczej sami możemy dzień po dniu szukać sposobności, by je sobie „osładzać”? To refleksje natury niemal filozoficznej, ale ponieważ lada moment Tłusty Czwartek nic nie stoi na przeszkodzie, by wzrok skierować na słodkości wokół stołu – ponieważ mogą umilić niejedną chwilę!

 

Kolekcja „Beehive” marki L’Objet to seria inspirowana bogactwem natury. Pojemnik na miód oraz świeca zapachowa w porcelanowym pojemniku łączą nawiązania do charakterystycznych geometrycznych kształtów plastra miodu oraz dekoracje nanoszone ręcznie przy użyciu 24-karatowego złota, imitujące krople złocistego przysmaku.

Skoro słodkich przyjemności możemy doświadczać także za pomocą zmysłu wzroku, dlaczego nie poszukać podobnego odpowiednika w świecie zapachów? Marka Maison Berger Paris słynie z lamp katalitycznych o różnorodnych formach i kształtach, które oczyszczają powietrze we wnętrzu wprowadzając do niego nuty paryskich perfum. Już od ponad 120 lat ten francuski producent rozpieszcza zmysł powonienia kolejnych pokoleń! Wśród kilkudziesięciu kompozycji interesującą grupę stanowi gama zapachów słodkich, wśród których odnajdziemy m.in. nuty wanilii, cynamonu czy propozycje o tak intrygujących nazwach jak m.in. „Boska Słodycz”.

W tak przygotowanym wnętrzu nie pozostaje już nic innego jak zasiąść przy stole, by przy filiżance aromatycznej kawy skusić się na małe, słodkie “co nieco”. Do serwowania słodkości idealnie sprawdzą się etażery i półmiski z porcelany Rosenthal, a także różnego rodzaju łopatki, szczypce i innego rodzaju akcesoria włoskiej marki Sambonet. Każdy z nich łączy funkcjonalność i dbałość o detal z atrakcyjną formą, dzięki czemu możemy wielozmysłowo cieszyć się słodkimi przyjemnościami!

Leave a Reply

%d bloggers like this: