Spiesz się powoli!

A gdyby jednak nigdzie się nie spieszyć? Kiedy, jeśli nie w Dzień Powolności! Niewątpliwie trudno jest czasem po prostu „zwolnić” – zatrzymać gonitwę myśli  i przystanąć w codziennym pędzie, niemniej jednak… warto! Ile osób, tyle sposobów na szukanie wewnętrznego balansu, ale doskonałą inspiracją do tak rozumianej chwili powolności mogą stać się wyjątkowe dodatki wnętrzarskie.

Unikatowe obiekty, które stanowią ciekawy element dekoracyjny, niejednokrotnie także pozwalają skierować myśli na właściwy tor. Uwagę miłośników porcelany zwróci z pewnością patera z cyklu „Hommage an Philip Rosenthal”, którą – w hołdzie założycielowi nowoczesnego działu Studio-Line – stworzył Günter Grass. Ten światowej sławy artysta, znany przede wszystkim z powieści i opowiadań, z racji swojego wykształcenia artystycznego zajmował się także rzeźbą! Można więc było spodziewać się, że gdy jego drogi skrzyżują się pewnego dnia z drogami Philipa Rosenthala Jr, bardzo możliwe, że owocem będzie coś wyjątkowego!

Takie właśnie są obiekty stworzone przez Grassa dla Rosenthal. Co ciekawe przedstawiają one motyw ślimaka. Obok rysunkowego przedstawienia przeniesionego na dekoracyjny talerz ścienny, wysokimi walorami artystycznym wyróżnia się też wspomniana prostokątna patera. Naturalistycznie oddane ślimaki, przedstawione w formie płaskorzeźby zwracają uwagę kunsztem wykonania. Ogromna precyzja, z jaką oddano detale, w połączeniu z delikatnością użytego materiału, jakim jest porcelana dają intrygujący efekt. Każda z pater składających się na kolekcję „Hommage an Philip Rosenthal” wciela w życie ideę Philipa Rosenthala Jr, by „…żyć ze sztuką”. A skoro nie zatrzymamy tempa życia, otaczajmy się sztuką – bo tę najlepiej smakować powoli!

Leave a Reply

%d bloggers like this: