To wiosna!

Długo wyczekiwana, upragniona… – wiosna! W końcu jest; astronomiczna rozpocznie się już 20 marca, a kolejnego dnia, 21 marca, przypada początek wiosny kalendarzowej. Niezależnie od tego, którą z dat wybierzemy na jej powitanie nie sposób przejść obojętnie obok wszystkich jej oznak.

Za co kochamy ją najbardziej? Bez wątpienia dłuższe dni sprawiają, że wraca życiowa energia, a czasu do działania jest więcej. Oprócz promieni słońca Pani Wiosna raczy nas błękitem nieba, który – w naszej strefie klimatycznej – trzeba niekiedy wręcz przypomnieć sobie po zimowych szarościach, ze słońcem szczelnie zakrytym warstwą chmur. Serwis „Loft Colours” w niebieskiej i błękitnej odsłonie to właśnie zapowiedź wiosennego nieba!

Wiosna to oczywiście czas, w którym przyroda budzi się do życia, czego najbardziej wyraźną oznaką są kwiaty. Najwcześniej dają o sobie znać przebiśniegi, krokusy i pierwiosnki, ale przebudzenie widać też na drzewach! Niewielkie i jakby nieśmiałe pąki już niebawem zachwycą nas w pełnej krasie. Na takie właśnie niewielkie wiosenne “cuda” idealnie sprawdzą się porcelanowe miniwazony. Każdy z nich to miniaturowa wersja cenionych oryginałów, które dla Rosenthal Studio-Line zaprojektowali światowej sławy artyści i designerzy. Czy to nie wspaniała oprawa dla pierwszych oznak wiosny?

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że Pani Wiośnie – rzecz jasna – należy się też zaszczytne miejsce przy stole! W wiosennych aranżacjach idealnie sprawdzą się kolekcje dekorowane motywami delikatnych kwiatów, wśród których uwagę zwraca „Jade Magnolia”. Minimalistyczna forma poszczególnych elementów wspaniale współgra z subtelnym zdobieniem w pastelowych odcieniach, dla których inspiracją była królowa wiosennych kwiatów – magnolia! Jej urodę udało się uchwycić w sposób bliski eterycznym malunkom tworzonym w technice akwareli, dzięki czemu na porcelanie wiosna trwa cały rok!

Leave a Reply

%d