Zając zającowi nierówny

Wiosna rozkwitła zielenią pąków, a dni stają się wyraźnie dłuższe; słońce raczy nas ożywczymi promieniami i coraz wyższą temperaturą. W takich okoliczności naturalnie wyczuwa się, co w trawie piszczy – wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc! Tradycyjnym motywem, który w tym czasie często pojawia się zarówno w dekoracjach wnętrz, jak i na stołach jest zając. Powszechnie wiadomo, że – całkowicie niezauważenie – przybywa też w świąteczny poranek, pozostawiający niespodzianki i słodkości ku wielkiej uciesze najmłodszych. Mimo tej aury tajemniczości, nie będzie przesadą stwierdzić jednak, że tradycyjny zając może mieć wiele twarzy!

Dużo uroku mają figurki wykonane z biskwitowej porcelany, które przedstawiają tradycyjne zajączki z atrybutami takimi jak choćby jajko czy wiosenny bukiet. W zestawieniu z pięknem naturalnych kwiatów będą wymownym, a zarazem subtelnym wielkanocnym akcentem we wnętrzu.

Każdego roku nowym wzorem figur z kolekcji wielkanocnej zaskakuje też książęca manufaktura Fürstenberg. Ta kultywowana od lat tradycja łączy wykorzystanie najwyższej jakości porcelany i realistyczne wzornictwo, bazujące na najlepszych umiejętnościach manualnych. Każdy przedmiot jest wyjątkowym dziełem i nie lada gratką dla kolekcjonerów. Do znanych figur zajączków, które nawiązują do cech usposobienia („Zakrywający oczy” marzyciel czy niespieszny „Leniuch”) w 2022 roku dołącza rozbawiony „Paul”.

Wśród tegorocznych nowości amerykańskiej marki Lenox zające zwracają uwagę nie tylko kwiatowymi motywami, ale także praktycznym aspektem – mogą posłużyć do przechowywania słodkości, albo sprawdzić się na stole jako pojemniki do przypraw. Każdy z nich może być też upominkiem dla miłośników praktycznych dekoracji.

Zwinne zające przemieszczają się szybko, nie zdziwi więc fakt, że tej wiosny znajdziecie je także na gałązkach – w formie zawieszek! Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych małe figurki z kolekcji „Rabbits” udekorują kompozycje w wazonach. Pastelowa kolorystyka, uproszczone formy i charakterystyczna faktura przywodzą na myśl dekoracje wykonywane ręcznie na szydełku. Biskwitowa porcelana, z której wykonano elementy kolekcji sprawia natomiast, że figurki sprawdzą się jako dodatek ponadczasowy, który cieszy oko nie tylko w wielkanocny czas.

Leave a Reply

%d bloggers like this: