Śródziemnomorskie spotkanie

Duże, czarne oczy, których powaga miesza się z niewypowiedzianą tęsknotą, malującą się na okrągłej twarzy ujętej bujnymi falami włosów i gęstą brodą w odcieniach błękitu ciemnego jak morska toń… Neptun, a może żeglarz…?

Ta sama okrągła twarz okolona biało-żółtymi pąkami kwiatów wpiętymi w płomiennorude włosy, które konkurują z hipnotyzującym spojrzeniem kobiety o migdałowych oczach. Bogini, a może kapłanka…?

Kolekcja wazonów I Volti Mediterrando nawiązuje do śródziemnomorskich tradycji rzemieślniczych ręcznie wytwarzanej i malowanej ceramiki z Bari. Każdy z tych obiektów przypominających rzeźbę – ze względu na zdobienia – jest unikatowy. Za sprawą oryginalnych dekoracji, które pokrywają ich powierzchnię przenoszą nas one w krainę odległych kultur i ludzi znanych z przeszłości.

„Morze Śródziemne prowadzi nas do bram Wschodu, a nawet dalej. Oczy wędrują ku nowym horyzontom, statki przecinają morską toń w nieznanych kierunkach… To właśnie ta sugestia zachęca do prześledzenia naszej przeszłości i przywołania, przez nasze unikatowe wazony-twarze, tego starożytnego tygla kulturowego, który dziś, bardziej niż kiedykolwiek, powinien zostać ponownie poznany i zachowany” – mówią twórcy tych wyjątkowych obiektów, które były wystawiane m.in. w muzeum “Pino Pascali” (Polignano a Mare) oraz na targach Salone Del Mobile w Mediolanie i Maison et Objet w Paryżu. Teraz dostępne są w salonach Rosenthal i na www.karenski.pl

Leave a Reply

%d bloggers like this: