L’Objet x Haas Brothers

Duet Haas Brothers to bliźniacy Nikolai i Simon – twórcy znani z rzeźbiarskich prac, które zacierają granice między sztuką i designem. Bracia aktualnie pracują w Los Angeles, w Kaliforni i właśnie tam szukać można źródeł inspiracji dla ich najnowszej kolekcji, która powstała dla marki L’Objet.

W twórczości duetu nie brakuje prywatnych zleceń od sław takich jak m.in. Tobey Maguire, Lady Gaga czy… Donatella Versace, co pozwala sądzić, że ich działaniom towarzyszy dobra passa, mamy do czynienia z obiecującymi geniuszami lub – last but not least – idealną synergią obu tych czynników. Może fakt, że artyści sięgając po różne materiały tworzą obiekty unikatowe, sprawił, że od dłuższego czasu znajdowali się oni w obszarze zainteresowań Elada Yifracha – założyciela i dyrektora kreatywnego marki L’Objet, znanej z wysublimowanych dodatków wnętrzarskich. Podobnie jak w przypadku cenionych kolekcji świec zapachowych czy biżuterii stołu, i tym razem mamy do czynienia z przedmiotami opartymi o oryginalny koncept, ręczną pracę, rzemieślniczą biegłość i najlepsze materiały.

Pojemniki, figury czy dzbanki charakteryzuje rozpoznawalny styl, w którym górę bierze nie tyle funkcja, jaki dany przedmiot ma pełnić, ale przed wszystkim jego wartość emocjonalna – odczucia, jakie towarzyszą spotkaniu z przedmiotem; skojarzenia, które budzi; wspomnienia, które przywołuje. Tym razem źródłem inspiracji był krajobraz otaczającej Los Angeles pustyni Mojave, której charakterystyczna roślinność, formacje skalne i księżycowy pejzaż jak echa odbijają się w kształtach i fakturach poszczególnych obiektów. To jednak nie wszystko! Braciom Haas udało się uchwycić „coś więcej” – to czego nie widać, a co wydarzyć się może wyłącznie w wyobraźni projektanta. Tak powstały obiekty-postaci – niezwykłe twory, których użytkowa funkcja przeplata się z dekoracyjnością. Ta zyskuje jednak wymiar niezwykle zagadkowy, w którym zabawa miesza się z zaskoczeniem – iście surrealny!

Najnowsza kolekcja wnętrzarskich dodatków i obiektów użytkowych autorstwa braci Haas dla marki L’Objet dostępna jest już w wybranych salonach Rosenthal i online.

Leave a Reply

%d bloggers like this: