Trwa 60. edycja Salone Internazionale del Mobile!

Trwa wielkie święto designu – długo wyczekiwana przez miłośników wnętrz 60. edycja targów wnętrzarskich Salone Internazionale del Mobile. Wspaniale móc po długich miesiącach pandemicznych obostrzeń – ponownie – spotkać się z wyjątkowymi projektami i (co nie mniej ważne!) wyjątkowymi ludźmi stojącymi za ich kształtem. Zwłaszcza, że tradycja tych spotkań jest niezwykle długa, sięga bowiem 1961 roku. Zapoczątkowana wtedy impreza pomyślana jako włoski głos w odpowiedzi na inne tego rodzaju wydarzenia odbywające się w Europie okazała się być dominującą, stając się dziś niekwestionowanym liderem! W Mediolanie po prostu trzeba być!

Tłumy zwiedzających szczelnie wypełniły przestrzenie hal Fiera di Milano w poszukiwaniu nowości i trendów proponowanych przez wiodących producentów w branży wyposażenia i dodatków do wnętrz.

Oprócz prezentacji ulokowanych w halach targowych, ogromne wrażenie robią także te przygotowane w miejscach mniej oczywistych, które stanowią wyjątkowy kontekst dla premierowych odsłon kolekcji. Jednym z takich miejsc są zabytkowe ogrody przy kościele Santa Maria Della Grazie. W niemal bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, w którym podziwiać można najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza” zaaranżowano pełne koloru ekspozycje przedstawiające efekt najnowszej kooperacji Rosenthal z marką Swarovski. Efekt współpracy dwóch marek o podobnie długiej tradycji i randze w swojej dziedzinie jest zjawiskowy!

„Signum” to kolekcja, której znakiem rozpoznawczym jest biżuteryjny akcent w postaci uchwytów przy dekielkach oraz powtarzający ich formę motyw dekoracyjny oparty na kształcie ośmiokąta. To odpowiedź projektantów obu marek na wyjściowe pytanie o to „jak przenieść klejnot na porcelanę?”. Oktagon to przecież wyjściowy kształt w pracy z kryształem, stąd właśnie ośmiokąt stał się idealną bazą do stworzenia dekoracji. W ten sposób powstał koncept różnorodny, o bogatej kolorystyce. Linia dostępna jest bowiem w czterech pastelowych odcieniach, a całości dopełnia znak rozpoznawczy marki Swarovski – złoty łabędź umiejscowiony centralnie na większości elementów.

Mediolańska prezentacja osadzona w kontekście naturalnej zieleni włoskiego ogrodu w pełni oddała bogactwo i dekoracyjność najnowszej kolekcji. Odsłoniła także jej charakter, który najogólniej można określić jako „beztroską elegancję”. To niemal gotowy przepis na smakowanie życia! Co powiecie na taką wersję „dolce vita”? Czekamy na Wasze opinie!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: