Z architekturą w tle

Obchodzony 1 lipca Dzień Architektury to doskonała okazja, by z nieco innej strony spojrzeć na przedmioty codziennego użytku. Okaże się bowiem, że stereotypowo potraktowana działalność architektów polegająca na projektowaniu budynków sięga znacznie dalej – jej granice często przenikają się z granicami innych sztuk, a echa słynnych projektów znajdziemy także w przedmiotach, po które sięgamy na co dzień. Prezentujemy subiektywny przegląd trendów we wnętrzach “z architekturą w tle”!

 

1

Włoskie „pallazzo” i dziedzictwo wielkich traktatów architektonicznych przeniesione na porcelanowe pojemniki skrywające świece zapachowe z motywami z twórczości Piera Fornasettiego.

 

2

Zaprojektować atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny budynek to wielka sztuka, tym większa gdy wpisuje się on w szerszą panoramę, stając się tym samym wizytówką miasta. Co powiecie na kubki “TAC” z limitowanej serii “Big Cities”?

 

3

Stiukowe dekoracje sklepień pałacu Sanssouci w Poczdamie mogą cieszyć oko także podczas porannej kawy! Wszystko za sprawą kolekcji “Sanssouci”, która jest drugim po romantycznej “Marii” najczęściej kupowanym klasycznym serwisem Rosenthal.

 

4

Intrygujący pejzaż kamiennych domków „trulli” rodem z apulskiego Alberobello bezapelacyjnie kojarzy się z wakacjami. W wersji kolorowej, całkowicie użytkowej – jako pojemnik “Trullo” marki Kartell – wprowadzi do wnętrza iście włoski klimat!

5

Jeśli architektka słynąca z organicznych form, nadawanych projektowanym budynkom sięga po porcelanę można mieć pewność, że także przedmioty jej autorstwa będą miały wyjątkowy rys charakterystyczny dla jej twórczości. Tak, “Weave” to wazon autorstwa Zahy Hadid!

Teraz pora na Was – przyjrzyjcie się Waszym wnętrzom i dajcie znać w komentarzu gdzie skryła się w nich architektura!

Leave a Reply

%d bloggers like this: