Kocham kwiaty!

“Kocham kwiaty! Za ich kolor, delikatność, ulotność i za to, że żyją zbyt krótko, choć są tak piękne…”- mówi Regula Stüdli, szwajcarska projektantka, która dla Rosenthal zaprojektowała bestsellerowe dekoracje serwisu „Brillance”, a już wkrótce odwiedzi Polskę! Chcąc szerzej spojrzeć na temat kwiatowych dekoracji – obecnych w przedmiotach codziennego użytku i elementach wyposażenia wnętrz – przedstawiamy Wam subiektywny przegląd naszych kwiatowych inspiracji!

1 „Wiosenny Ogród” wg Reguli Stüdli

Kompozycje z motywami kwiatowymi, które przywodzą na myśl doświadczenie wypoczynku na świeżym powietrzu pokryły powierzchnie talerzy, spodków, kubków i filiżanek. Codzienna kawa jak spacer po kwietnej łące czy beztroskie chwile lata…? To możliwe z “Wiosennym Ogrodem” – najnowszą odsłoną serwisu „Brillance”, która zachwyca połączeniem bratków, lawendy, nagietka i kosmosu!

2 Tradycja kwiatowych zdobień wg Meissen

Wśród licznych sposobów zdobienia porcelany uwagę koneserów zwracało zawsze malowanie ręczne. Miśnia niezmiennie oferuje przedmioty wykonane tą techniką, równocześnie produkując przedmioty z oryginalnymi dekoracjami nanoszonymi przy użyciu specjalnie opracowanych technik drukarskich. Z najnowszą kolekcją kubków zabawa trendami – dzięki motywom tworzonym we współpracy z markami modowymi, jak m.in. Adidas – gwarantowana!

 

3 Kwiaty w wersji pop wg Missoni

Włoska marka Kartell słynie z eksperymentów w zakresie wykorzystania tworzyw sztucznych i wprowadzania rozwiązań idących z duchem czasu, nie obawiając się sięgania po zdecydowane kolory. Jeśli dodać do tego innego włoskiego giganta z branży modowej, który znany jest z wyrazistych wzorów, jakim jest Missoni, powstanie coś wyjątkowego! Zasiądźcie na sofie POP Missoni i poczujcie to na własnej skórze!

 

4 Rustykalny klimat z „Butterfly Meadow”

Amerykańska porcelana Lenox gości m.in. w Białym Domu, ale to kolekcja „Butterfly Meadow” dekorowana motywami kolorowych kwiatów i motyli zaskarbiła sobie serca miłośników natury. Ta kolekcja zachwyca delikatną kolorystyką i możliwością rozbudowania o wiele elementów serwisowych oraz dodatków!

 

5 Bogactwo zdobień spod znaku Versace

„Medusa Rhapsody” to całkiem odmienna propozycja zaproponowana przez włoski dom mody Versace słynący z bogactwa zdobień. W przypadku tej dekoracji paleta barw została zawężona do żółcieni i złota, dzięki czemu możemy podziwiać graficzną złożoność pąków – w pełnym rozkwicie!

Leave a Reply

%d