WNĘTRZE JAK POCZTÓWKA Z PODRÓŻY

Odległe kultury, dalekie podróże, senne marzenia…. To niektóre z inspiracji dla wyjątkowych propozycji marki Toms’ Drag. Ręcznie zdobione meble, figury i lustra zwracają uwagę niepowtarzalną stylistyką! Bo taki właśnie jest efekt połączenia starodawnych baśni, bizantyjskiej mozaiki, surrealistycznych multiplikacji i feerii kolorów. Zdawałoby się to niemożliwe, ale wszystkie te elementy z powodzeniem łączy w swojej sztuce Toms’ Drag.

Założycielem konceptu oraz autorem bestsellerowych obiektów był Thomas Hoffmann. Kiedy pytano go, czym jest dla niego sztuka, odpowiadał: wybuchową mieszanką egzotycznych zestawień. Niewielka, lecz prężnie działająca manufaktura już od momentu powstania w 1988 roku proponowała przedmioty odważne i niepowtarzalne. Głównie dlatego, że sam twórca posiadał niezwykłą osobowość i charyzmę, czerpiąc też inspiracje z podróży do egzotycznych miejsc, chętnie wykorzystując charakterystyczne dla nich motywy w swoich dziełach. Kolorowe komody, obficie dekorowane i złocone lustra czy figury rodem z surrealistycznego snu to tylko niektóre z propozycji.

W pracach sygnowanych przez Tom’s Drag odnaleźć można zatem wpływ różnych kultur i stylów, m.in. kolonialnego, dalekowschodniego, a także elementy inspirowane rozwiązaniami współczesnego designu. To, czym manufaktura Tomsa wyróżnia się na tle innych, to niewątpliwie eklektyczny, pełen humoru styl i ręczne wykonanie. Bez wątpienia każdy z tych dodatków wprowadza do wnętrza szczyptę humoru, ironii, zaskoczenia – każdy z nich może być “wisienką na torcie” nadając aranżacji całkowicie indywidualnego rysu. Ekscentryczne obiekty z kolekcji Tom’s Drag dostępne są w salonach Rosenthal oraz w sklepie online.

Leave a Reply

%d bloggers like this: