Dla miłośników czworonogów

Podobno pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, o czym nie trzeba przekonywać zwłaszcza 26 sierpnia czyli w Międzynarodowy Dzień Psa! Wśród miłośników porcelany nie brakuje z pewnością i tych, którzy równocześnie uwielbiają też psy, dlatego dziś podsuwamy Wam kilka wnętrzarskich propozycji inspirowanych tym właśnie motywem.

 

1 Prawdziwy przyjaciel

Kolekcja porcelanowych aniołków Rosenthal co roku poszerza się o nowy wzór, o czym doskonale wiedzą zwłaszcza kolekcjonerzy. Przed kilkoma miesiącami do grona anielskich postaci z porcelany dołączył anioł z psem – wspaniały symbol przyjaźni, a zarazem miły akcent we wnętrzu!

2 Graficznie wg Rory’ego Dobnera

Jeśli lubicie grafikę oraz charakterystyczny dla tej techniki kontrast czerni i bieli sięgnijcie po kubek z podobizną czworonożnego pupila autorstwa Rory’ego Dobnera. Ten brytyjski artysta wypracował rozpoznawalny styl z pogranicza jawy i snu, a motywy z jego prac przeniesione na porcelanę zamienią „codzienny” kubek kawy w coś wyjątkowego!

3 W dalekowschodnim stylu

Znany od wieków chiński lew zwany jest także psem Fo. Niezależnie od nazwy symbolizować ma dostojeństwo i potęgę, a swego „właściciela” chroni przed złem i przynosi szczęście. Ten wykonany w portugalskiej manufakturze Bordallo Pinheiro zwraca także uwagę maestrią kobaltowych zdobień.

4 Baśniowy Drag

Obiekty sygnowane przez markę Tom’s Drag łączą feerię barw ze sporą dawką humoru i surrealistyczną stylistyką. Każda z ręcznie wykonanych figur psa będzie wyjątkowym dodatkiem we wnętrzu – zwłaszcza miłośnika czworonogów.

5 Miły pupil

Pies „Alfonso” to jedna z figur z kolekcji „Pets”, w której podziwiać możemy podobizny wdzięcznych zwierząt przedstawione za pomocą barwionej w masie porcelany o ciekawych odcieniach oraz formach inspirowanych wyglądem zabawek wykonywanych ręcznie przy użyciu włóczki.

 

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: