MEDUSA AMPLIFIED – NAJNOWSZA ODSŁONA ROSENTHAL MEETS VERSACE

Współpraca manufaktury Rosenthal z rodzeństwem Versace rozpoczęła się na początku lat 90. XX wieku. Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthal efektowne dekoracje designerskich upominków z porcelany. Ich projekty wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podjęto decyzję o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało “Rosenthal meets Versace”. Bogata stylistyka, odważne połączenia kolorystyczne, liczne złocenia i czytelne nawiązania do aktualnych trendów ze świata mody to znaki szczególne kolekcji sygnowanych charakterystycznym znakiem z motywem mitycznej Meduzy, który tym razem występuje w zupełnie nowej odsłonie!

Przedstawiamy Wam nowość od Rosenthal meets Versace, w której prym wiedzie motyw antycznej Meduzy. W linii „Medusa Amplified” to właśnie ona staje się głównym elementem dekoracyjnym. Wyeksponowana przez powiększenie i odmieniona za sprawą pastelowych odcieni (pomarańcz, róż, błękit, zieleń) została umieszczona centralnie na poszczególnych elementach serwisowych, na tle w tym samym kolorze, a dodatkowo otoczona złotym pasem greckiego meandra. Uwagę miłośników stylu włoskiego domu mody z pewnością zwrócą też elementy upominkowe takie jak talerz dekoracyjny czy wazony, w przypadku których postawiono na kontrast kolorowych akcentów z czernią tła. Tutaj zwielokrotniony motyw Meduzy w różnych odcieniach i rozmiarach pojawia się obrócony pod różnymi kątami na czarnym tle, przypominając rozsypane klejnoty.

 

Jak w każdej z kolekcji powstałych w ramach konceptu Rosenthal meets Versace i tym razem „Medusa Amplified” jest ściśle powiązana z tym, co oferuje modowa i wnętrzarska kolekcja domu mody Versace. Jak podoba Wam się ten pomysł na dodatek w jesiennym wnętrzu? My – ze względu na dużą dawkę koloru – jesteśmy na „tak”!

2 Comments on “MEDUSA AMPLIFIED – NAJNOWSZA ODSŁONA ROSENTHAL MEETS VERSACE

Leave a Reply

%d bloggers like this: