Jesienny gruby splot, czyli nowość od Studio-Line – wazon „Node”

Najnowsza odsłona kolekcji wazonów Rosenthal Studio-Line zwraca uwagę formą i kolorystyką! Kształt przypominający węzeł, płynne linie, delikatna biskwitowa porcelana – składowe nowego wazonu Rosenthal Studio-Line są proste, ale ich połączenie daje urzekający rezultat. Autor tego projektu, Martin Hirth, to jeden z najbardziej uznanych debiutantów ostatnich lat. Urodzony w 1987 roku, wykształcony w Offenbach (projektowanie produktu; Offenbach University of Art and Design) swoje doświadczenie zdobywał jako asystent w pracowni Sebastiana Herknera, którego miłośnicy designu kojarzą z bestsellerowym projektem innego wazonu Studio-Line, jakim jest „Falda”. Hirth aktualnie powadzi własne studio projektowe, w którym pracuje z różnymi materiałami tworząc wzory mebli, elementów wyposażenia wnętrz, które ostatnio oglądać można było także na paryskich targach Maison&Objet.

W swojej najnowszej propozycji dla marki Rosenthal Hirth sięgnął po ideę, która obecna jest także w innych jego projektach, a wynika ze skupienia na ruchu obiektów i ich przeobrażeniach. „Node” przypomina supeł, co w zestawieniu z nazwą przedmiotu czyni samą formę dość oczywistą. Nie oznacza to jednak, że wazon nie zaskakuje w bezpośrednim odbiorze. Jego wygląd zmienia się bowiem zależnie od strony oglądu, dzięki czemu – podobnie jak inne ikoniczne obiekty Studio-Line – można traktować go jak nowoczesną rzeźbę, która zwraca uwagę zarówno wypełniona kwiatami, jak i jako samodzielny akcent we wnętrzu.

Wazony „Node”, oprócz intrygującego kształtu przywodzącego na myśl jesienny gruby splot czy masywny węzeł zwracają też uwagę kolorystyką. Ciepły odcień „Cameo” i głęboki turkus „Abyss” uzupełniają klasyczną biel. Co ciekawe, w przypadku dwóch “kolorowych” wersji warto przyjrzeć się bliżej także samemu procesowi technologicznemu – przy użyciu specjalnych barwników możliwe jest bowiem wytworzenie porcelany “barwionej w masie”, co dowodzi innowacyjności bawarskiej manufaktury.

 

Każdy z wariantów będzie stanowił oryginalną oprawę dla jesiennych kompozycji, niezależnie od tego czy sięgniemy po profesjonalnie zaaranżowany bukiet kwiatów czy swojskie gałązki ze złotymi liśćmi. Już niebawem cała kolekcja dostępna będzie w wybranych salonach Rosenthal i na www.rosenthal.pl

 www.martinhirth.com

Leave a Reply

%d bloggers like this: