“Signum”, czyli spotkanie Swarovski i Rosenthal

W wybranych salonach Rosenthal oraz w sklepie online dostępny jest już efekt współpracy dwóch marek o podobnie długiej tradycji i randze w swojej dziedzinie. Trzeba przyznać, że koncept – zwłaszcza na miłośnikach biżuterii – zrobi duże wrażenie! “Signum” to kolekcja, której znakiem rozpoznawczym jest biżuteryjny akcent w postaci uchwytów przy dekielkach oraz powtarzający ich formę motyw dekoracyjny oparty na kształcie ośmiokąta.

To odpowiedź projektantów obu marek na wyjściowe pytanie o to „jak przenieść klejnot na porcelanę?”. Oktagon to przecież wyjściowy kształt w pracy z kryształem, dlatego właśnie stał się idealną bazą do stworzenia dekoracji dla tej kolekcji. Powstał w ten sposób spójny koncept o nieskomplikowanej ornamentyce, która stanowi wspaniałe tło dla detali. Znakiem rozpoznawczym tej linii jest też symbol marki Swarovski – złoty łabędź umiejscowiony centralnie na większości elementów.

Paleta barw złożona z 4 zdecydowanych odcieni pozwala stworzyć różnorodne kombinacje, odsłaniając charakter kolekcji, który najogólniej można określić jako „beztroską elegancję”. To niemal gotowy przepis na smakowanie życia! Niezależnie od tego czy mowa o szybkim espresso czy rozbudowanej kolacji z linią „Signum” każde spotkanie nabierze wyjątkowości, o czym przekonuje sama Giovanna Engelbert, dyrektor kreatywna marki Swarovski: „Signum” jest propozycją nowego podejścia do upiększenia naszego życia. Tak jak ozdabiamy biżuterią siebie, tak samo możemy czerpać radość z dekorowania naszego życia – za sprawą tej barwnej kolekcji.

Engelbert, urodzona w Mediolanie, wykształcona w tamtejszej Accademia di Brera, zaangażowana w powstawanie włoskiej edycji Vogue, a następnie związana z markami modowymi (Carolina Herrera, Michael Kors and Dolce & Gabbana) nie może się mylić. Co powiecie zatem na tę “smakowitą” fuzję koloru i detalu?

Leave a Reply

%d bloggers like this: