ICHENDORF – PIĘKNO O AUTENTYCZNYCH KSZTAŁTACH

Ponad 100 lat poszukiwań w zakresie formy i eksperymentów z tradycyjnym materiałem składa się na siłę marki Ichendorf. Swoje początki ma ona w okolicach Kolonii, w małym miasteczku o nazwie Quadrath-Ichendorf. Właśnie tam mistrzowie szklarstwa, czerpiąc z dostępnych surowców, tworzyli przedmioty, które zachwycały kunsztem wykonania i pomysłowością dekoracji. Kod stylistyczny Ichendorf na przestrzeni kolejnych dekad ewoluował w stronę prostoty form, podkreślającej czystość i charakter materiału, co znamienne było dla wyrobów marki tworzonych od lat 50. XX wieku, z których wiele stało się ikonami.

Od ponad trzech dekad serce marki bije w Mediolanie – centrum wymiany myśli projektantów i artystów z całego świata. To nowa opowieść, wprawdzie pisana językiem współczesności, ale tworzona z poszanowaniem historii i wiedzy mistrzów-szklarzy, wprawnych w obróbce tradycyjnego szkła, kryształu i borokrzemianu. Lista kilkudziesięciu twórców współpracujących dziś z Ichendorf jest różnorodna, a wśród projektantów znajdziemy m.in. Alessandrę Baldereschi, autorkę bestsellerowych kolekcji szkła stołowego inspirowanego światem natury, które tak jak inne propozycje marki realizują dążenie do piękna o autentycznych kształtach.

Propozycje Ichendorf łączą zamiłowanie do minimalizmu z zabawną grą formą, kolorem i właściwościami materiału, jakim jest szkło. Delikatne, a przy tym intrygujące, urzekające oko i dające radość ze spotkania przy stole – takie są kolekcje Ichendorf, które są już dostępne w salonach Rosenthal oraz w sklepie online!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: