UROK MOTYLI

Z pewnością wielu z nas wypatruje już wiosny, a może i prowadzi odliczanie do jej pierwszego dnia. Zanim jednak nadejdzie, czeka nas inny, równie pozytywnie nastrajający dzień! Czy wiecie, że już niebawem, 14 marca, obchodzony jest Dzień Motyli? Ich zasługi dla przyrody są nie do przecenienia, a niezwykła uroda niejednokrotnie inspiruje artystów i designerów do tworzenia wyjątkowych przedmiotów. Przedstawiamy Wam nasz wybór najpiękniejszych „okazów” – oczywiście na porcelanie!

1 „Ogród Motyli”, Rosenthal meets Versace

Stylistyka kolekcji Versace kojarzy się przede wszystkim z bogactwem motywów i różnorodnością zestawień kolorystycznych. Tym razem złoto i róż zostały urozmaicone licznymi przedstawieniami motyli, ukazanych z dbałością o detal. Graficzna precyzja idąca w parze z paletą kolorów nawiązującą do gatunków znanych z przyrody sprawia, że “Ogród Motyli” wg Versace to prawdziwa uczta dla oka!

2 „Wiosenny Ogród”, Rosenthal

Szwajcarska projektantka Regula Stüdli znana jest z projektów kwiatowych dekoracji dla bestsellerowych kolekcji porcelany Rosenthal. Każda z pełnych uroku propozycji łączy zamiłowanie do natury z fascynacją bogactwem jej kolorów i form. Motywy delikatnych pąków, gałązek i liści to jednak nie wszystko! W najnowszej dekoracji, jaką jest “Wiosenny Ogród” pojawiają się też – niewidoczne na pierwszy rzut oka – niewielkie motyle. Kompozycje Stüdli podkreślają ich udział w funkcjonowaniu kwietnych łąk.

 

3 „Butterfly Meadow”, Lenox

Amerykańska wytwórnia Lenox upodobała sobie motyle do tego stopnia, że współpracująca z marką projektantka Louise Le Luyer uczyniła je głównymi bohaterami całej kolekcji porcelany! Oprócz przedstawień pokrywających powierzchnie talerzy, dzbanków czy salater “Butterfly Meadow” szczególną uwagę zwracają także te ukazane przestrzennie, jakby dosłownie na moment przysiadły na uchwycie dzbanka – po to, by zaraz wyruszyć dalej.

4 Skarby Portugalii

Portugalska manufaktura, nawiązując do rzemieślniczych tradycji regionu, przeniosła urodę motyli na kolekcję figur. Zwracają one uwagę nie tyle kolorem, co przede wszystkim, rozmiarem. Zabawna gra skalą pozwala osiągnąć naprawdę intrygujący efekt aranżacyjny. Takiego “gościa” we wnętrzu nie sposób pominąć!

 

 

5 „Cloudy Butterflies”, Claudia Schiffer

Tym z wielbicieli motyli, którzy ich piękno chcieliby połączyć z funkcją użytkową bliska będzie kolekcja zaprojektowana przez Claudię Schiffer. Ciepłe brązy i oranże doskonale skomponowane z błękitem sprawiają, że patery i pojemniki w różnych rozmiarach będą cieszyć oko, a zarazem ożywiać wnętrze.

Leave a Reply

%d bloggers like this: