NOWY SALON ROSENTHAL FORUM GDAŃSK

Do listy salonów Rosenthal dołącza najnowsza placówka w Forum Gdańsk (Targ Sienny 7). To unikatowa przestrzeń miejska z zupełnie nową panoramą Głównego Miasta, otwarta na sztukę i kulturę, której część stanowią teraz kolekcje porcelany Rosenthal! Wizyta w naszym salonie, który mieści się na poziomie -1 (lokal zewnętrzny) będzie okazją do poznania pełnej oferty Rosenthal i innych marek, które łączy zamiłowanie do piękna we wnętrzu i najwyższa jakość.

Miłośników “białego złota” 18 października 2023 (środa) o godz. 17:00 mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu, którym zainaugurowaliśmy działalność placówki. Z okazji otwarcia zaprezentowaliśmy limitowaną kolekcję kubków „30 YEARS” powstałą dla uczczenia 30 lat współpracy Rosenthal z włoskim domem mody Versace, a na naszych Gości czekały oferty specjalne dostępne wyłącznie w tym dniu! 

Obecność w tak nieodległym sąsiedztwie gdańskiej starówki jest dla nas symboliczna. To właśnie tam, ponad 30 lat temu, w jednej z galerii prezentowano nowoczesne obiekty z porcelany Rosenthal, autorstwa m.in. Salvadora Dalí, Andy’ego Warhola czy Güntera Grassa. Kolekcja odkryta na gdańskiej starówce okazała się być tak inspirująca, że niedaleka była już droga do pozyskania obiektów do wyeksponowania w poznańskiej Scenie i Galerii Anny Kareńskiej. Pomysł ten szybko ewoluował, w efekcie czego już po kilku miesiącach w historycznym budynku poznańskiego Bazaru powstał pierwszy w Polsce autoryzowany salon Rosenthal, o czym mieli okazję posłuchać także uczestnicy spotkania w Forum Gdańsk, mający również możliwość uzyskania podpisu Autora w książce “Rosenthal w Polsce”. Inspirujące rozmowy i wspólne chwile spędzone przy dźwiękach muzyki na żywo, w otoczeniu pięknych przedmiotów, do których pasję możemy dzielić z naszymi Klientami – to był wyjątkowy czas!

Leave a Reply

%d